Dziś jest piątek, 26 kwiecień 2024. Imieniny: Marzeny, Klaudiusza

Czy można poświęcić palmę?

2020-04-04
Czy można poświęcić palmę?
Niedziela Palmowa to tradycyjnie dzień w którym na pamiątkę uroczystego wjazdu Jezusa Chrystusa do Jerozolimy święcimy palmy. Z racji trwającej epidemii koronawirusa jedynie niewiele osób będzie mogło to uczynić. Proponujemy aby nie rezygnować z tego zwyczaju i przygotować palmę oraz pozostawić ją w domu aby towarzyszyła nam szczególnie przez najbliższe dni. Można także publikować zdjęcia palm w mediach społecznościowych z hasztagiem #Palma - do czego zachęca rzecznik Episkopatu Polski ks.Paweł Rytel-Andrianik Jak podkreślił, do fotografii można dołączyć cytaty z Pisma Świętego. Dzięki temu ma powstać "wirtualna procesja z palmami", która w normalnej sytuacji w Niedzielę Palmową odbywa się w kościołach z udziałem wiernych. ?Uczestnicząc w akcji #Palma będziemy dzielili się z innymi przeżywaniem Niedzieli Palmowej i mimo kwarantanny i izolacji możemy budować duchową wspólnotę? ? wskazał rzecznik Episkopatu.