Dziś jest niedziela, 28 kwiecień 2024. Imieniny: Pawła, Walerii

Uroczystość Wszystkich Świętych na cmentarzu w Dąbiu i w Szczecinie.

2023-10-28
Uroczystość Wszystkich Świętych na cmentarzu w Dąbiu i w Szczecinie.
1 listopada, w uroczystość Wszystkich Świętych na cmentarzu w Dąbiu o godz. 12.00 rozpocznie się procesja modlitewna za Zmarłych (od bramy głównej). Po zakończeniu procesji, ok. godz. 12.45, będzie sprawowana Msza Święta przy krzyżu. 2 listopada w naszym kościele obok cmentarza o godz. 15.00 będzie sprawowana Msza Święta w intencji Zmarłych poleconych w Wypominkach. W poszczególne niedziele listopada o godz. 15.00 będziemy się modlić za Zmarłych rozważając Koronkę do Bożego Miłosierdzia i Różaniec. W dniach 1 - 8 listopada będąc w stanie łaski uświęcajacej przez samo nawiedzenie cmentarza i modlitwę w intencjach Ojca Świętego, możemy zyskać odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące.
W uroczystość Wszystkich Świętych, 1 listopada na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie zostaną odprawione Msze Święte w Kaplicy Głównej przy ul. Ku Słońcu o godz. 9.00, 12.00 i 15.00. Na Cmentarzu Zachodnim przy ul. Bronowickiej, w kaplicy zostanie odprawiona Msza Święta o godz. 12.00, której będzie przewodniczył i słowo Boże wygłosi Ksiądz Abp Metropolita Andrzej Dzięga. Po Mszy Świętej nastąpi procesja modlitewna do pomnika Dziecka Utraconego.
W uroczystość Wszystkich Świętych na Cmentarzu Centralnym Mszy Świętej o godz. 12.00 będzie przewodniczył i słowo Boże wygłosi Ksiądz Biskup Henryk Wejman. Po zakończeniu Mszy Świętej z Kaplicy Głównej wyruszy wzorem lat ubiegłych procesja modlitewna za zmarłych.
We wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, 2 listopada br., w kaplicy na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie zostanie odprawiona Msza Święta pod przewodnictwem Ks. Biskupa Henryka Wejmana o godz. 15.00. Po Mszy Świętej procesyjnie udamy się do grobowca kapłańskiego na modlitwę.