Dziś jest czwartek, 25 kwiecień 2024. Imieniny: Jarosława, Marka

V Światowy Dzień Ubogich

2021-11-13
V Światowy Dzień Ubogich
„Chciałbym, aby Światowy Dzień Ubogich, który celebrujemy już po raz piąty, mógł zakorzenić się jeszcze bardziej w naszych Kościołach lokalnych i otworzyć się na ruch ewangelizacyjny, który spotkałby w pierwszym rzędzie ubogich tam, gdzie oni się znajdują. Nie możemy czekać, aż zapukają do naszych drzwi. Pilnie potrzeba, abyśmy dotarli do nich w ich własnych domach, w szpitalach i w domach opieki, na ulicach i w ciemnych zaułkach, gdzie czasem się chowają, w schroniskach i w centrach przyjęć” – napisał Ojciec Święty w orędziu na obchodzony w tym roku 14 listopada Światowy Dzień Ubogich. Majac na uwadze słowa papieża Franciszka, prosimy aby wyjść naprzeciw potrzebującym i poinformować księdza proboszcza o osobach, któe potrzebują pomocy w naszej wspólnocie, aby poprzez Parafialny Zespół CARITAS można było skutecznie przyjść im z pomocą.