Dziś jest niedziela, 8 wrzesień 2024. Imieniny: Marii, Adrianny

Ogłoszenia duszpasterskie na IX Niedzielę Zwykłą 2024r.

Ogłoszenia duszpasterskie na 2 czerwca 2024 r.
1. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie uroczystości Bożego Ciała, przygotowali ołtarze, przynieśli płatki kwiatów, choć z racji niewielkiej ilości nie można było zrobić dywanów kwiatowych i zostały one przekazane dzieciom na procesję. Dziękujemy też wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie dzisiejszego festynu, na który serdecznie zapraszamy od godz. 13.30 do 17.00. O godz. 14.00 wystąpi zespół „Romcio Tomcio i Przyjaciele”, natomiast o godz. 15.00 rozpocznie się dwugodzinny cykl zabaw dla dzieci. Będą zamki dmuchane, wata cukrowa, lody, stanowisko astronomiczne, ciasta oraz kiełbaska z grilla. Zachęcamy, aby wspólnie z dziećmi i wnukami oraz w parafialnym gronie, przeżyć tę drugą część naszego odpustu, wspierając jednocześnie leczenie 11 – letniej Kasi. Na ten cel prowadzona jest dzisiaj także zbiórka ofiar do puszek po każdej Mszy Świętej. Za wszelkie ofiary składamy: Bóg zapłać.

2. W miniony piątek została postawiona w Jadłodzielni lodówka – witryna, aby można było przechowywać w niej produkty, którymi będziemy się mogli dzielić z potrzebującymi w okresie letnim i chronić je przed zepsuciem. Dziękujemy panu Piotrowi Kornatowskiemu, właścicielowi Zakładu Pogrzebowego ORION, za ufundowanie tej lodówki: Bóg zapłać.

3. Wczoraj rozpoczęliśmy miesiąc czerwiec i tradycyjne nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które – podobnie jak nabożeństwa majowe – odprawiane są codziennie o godz. 17.30.

4. Przeżywamy oktawę Bożego Ciała i do czwartku włącznie wraz z nabożeństwem czerwcowym udajemy się z procesją eucharystyczną przed nasz kościół. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów, panów do niesienia baldachimu nad Najświętszym Sakramentem a wszystkich wiernych do udziału w tych dniach, w tym nabożeństwie.

5. W piątek będziemy przeżywać uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to zarazem
I piątek miesiąca, dlatego od godz. 9.00 odwiedzimy chorych w ich domach. Dzieci I-Komunijne zachęcamy do podjęcia praktyki I piątków miesiąca lub rozpoczęcie tej praktyki we wrześniu. Jednocześnie dzieci I-Komunijne oraz rocznicowe, zachęcamy do udziału w pielgrzymce wdzięczności dzieci za dar Eucharystii, która odbędzie się w sobotę do Sanktuarium Dzieci Fatimskich na os. Kasztanowym. Zawiązanie wspólnoty o godz. 10.00; o godz. 11.00 Msza Święta a później spotkanie integracyjne, gry, animacje i zabawy oraz posiłek. Prosimy rodziców o udział wraz z dziećmi w tym wydarzeniu.

6. W piątek, w kościele oo. Jezuitów przy ul. Pocztowej o godz. 18.00, rozpocznie się procesja eucharystyczna do Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa przy Placu Zwycięstwa, gdzie o godz. 19.00 będzie sprawowana Msza Święta połączona z ustanowieniem nowych świeckich Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej oraz poświęceniem Sercu Jezusowemu całej naszej archidiecezji. W naszej parafii - z racji 7 dnia miesiąca - będziemy się modlić szczególnie za małżonków i nasze rodziny, za wstawiennictwem bł. rodziny Ulmów. Z racji uroczystości, nie obowiązuje nas w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

7. W najbliższą sobotę w Pyrzycach, będą miały miejsce główne uroczystości w przeżywanym Roku Jubileuszu 900-lecia Pomorskiej Misji Świętego Ottona. Rozpoczęcie o godz. 15.00 Mszą Świętą i poświęceniem odnowionego baptysterium, czyli miejsca udzialania chrztu przez św. Ottona, które znajduje się w parku przy ul. Warszawskiej. Ponieważ - z racji niewielkiej odległości - nie organizujemy wspólnego wyjazdu do Pyrzyc zachęcamy, aby udać się tam własnymi pojazdami a osoby, które chciałyby wybrać się busem z ks. proboszczem, prosimy
o zgłoszenia w zakrystii.

8. Ponownie polecamy nowe książki, które zostały wyłożone na ławce obok gazet.

9. W czwartek 6 czerwca, o godz. 19.30 w auli szkół salezjańskich przy ul. św. Jana Bosko (obok stadionu Pogoni), odbędzie się projekcja filmu dokumentalnego pt. „Miało nie żyć”, poświęcony aborcji w Polsce. Wstęp wolny.

10. W przyszłą niedzielę odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego. W duchu odpowiedzialności i troski o przyszłość naszej Ojczyny oraz Europy, zachęcamy do udziału w wyborach, kierując się w swoich decyzjach wartościami wypływającymi z naszej wiary, na której została zbudowana europejska tożsamość, o czym wielu ludzi nie chce dziś pamiętać.

11. Polecamy prasę katolicką. Tygodnik NIEDZIELA pisze o 45 rocznicy I pielgrzymki św. Jana Pawła II do Ojczyzny oraz o tym, komu zależy, aby Europa upadła, natomiast GOŚĆ NIEDZIELNY wskazuje na konsekwencje walki z krzyżem oraz ukazuje postać króla Władysława Jagiełly, o którym napisano, że „więcej zwycięstw modlitwami swymi u Boga wyprosił, niźli orężem wywalczył”. Dzieciom starszym polecamy nowy numer miesięcznika MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY a dzieciom młodszym i przedszkolnym, nowy numer miesięcznika STAŚ. Wszystkim wiernym polecamy nowy numer bezpłatnego czasopisma „DOBRE NOWINY”, które poświęcone jest tematyce Najświętszego Serca Jezusa. Zachęcamy do lektury. Czasopismo do pobrania w kruchcie kościoła.

12. Dziękujemy za wspólne uwielbienie Boga i złożone ofiary. Jednocześnie wszystkim wiernym życzymy głębokiego przeżywania każdej niedzieli w duchu wiary i rodzinnej miłości.

13. W najbliższy wtorek o godz. 11.00, odbędzie się pogrzeb + Wiesławy Kopczyńskiej z ul. Raciborskiej. W jej intencji oraz za Zmarłych z naszych rodzin pomódlmy się wspólnie: Wieczny odpoczynek…