Dziś jest niedziela, 8 wrzesień 2024. Imieniny: Marii, Adrianny

Ogłoszenia duszpasterskie na X Niedzielę Zwykłą 2024r.

Ogłoszenia duszpasterskie na 9 czerwca 2024 r.
1. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie ubiegłotygodniowego festynu z okazji parafialnego odpustu oraz Dnia Dziecka. Dziękujemy za ofiary składane do puszek na rzecz rehabilitacji „Dzielnej Kasi”, które wyniosły 2819 zł. i 12 euro, natomiast na festynie zebrano 3939 zł. Łącznie na rehabilitację „Dzielnej Kasi” przekazane zostało 7 tys. zł. Dziękujemy wszystkim za wsparcie oraz dziękujemy za upieczone ciasta.

2. W przyszłą niedzielę z racji meczu reprezentacji Polski w piłce nożnej, chcemy ponowić akcję charytatywną, tym razem dla Adriana Nowakowskiego, którego również znajdziemy na profilu FB jako „Adrian Nowakowski – po pierwsze kibic”. Dziś jest to 30 –letni mężczyzna, który jako dziecko został potrącony przez auto i wymaga nieustannej opieki i rehabilitacji. Zapraszamy na grilla i wspólne kibicowanie w parafialnej strefie kibica, którą stworzymy obok salki parafialnej, gdzie będziemy oglądać mecz. Rozpoczęcie kibicowania po Mszy Świętej o godz. 12.30. Prosimy, aby przyjść w miarę możliwości w barwach narodowych i ponowie prosimy też o upieczenie ciast. Zapraszamy dzieci i dorosłych. Dochód ze wspólnego kibicowania zostanie przeznaczony na leczenie Adriana.

3. We wtorek przypada 37 rocznica wizyty św. Jana Pawła II w Szczecinie.

4. W liturgii Kościoła wspominamy: we wtorek św. Barnabę Apostoła, w czwartek św. Antoniego Padewskiego – kapłana i doktora Kościoła, w piątek bł. Michała Kozala – biskupa i męczennika II wojny światowej.

5. W sobotę odbędzie się jednodniowa pielgrzymka autokarowa szlakiem misji św. Ottona w północnej części naszej archidiecezji obejmując Wolin, Kamień Pomorski, Cerkwicę, Trzebiatów oraz Kołobrzeg. Wyjazd o godz. 8.00 ze szczecińskiej katedry, powrót o godz. 17.00. Cena 100 zł. obejmuje także obiad. Zapisy w zakrystii.

6. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które odprawiane są codziennie o godz. 17.30.

7. Dzisiaj odbywają się wybory do Parlamentu Europejskiego. W duchu odpowiedzialności i troski o przyszłość naszej Ojczyny oraz Europy, zachęcamy do udziału w wyborach.

8. Polecamy prasę katolicką. Tygodnik NIEDZIELA pisze o trudach współczesnej posługi proboszczów oraz o rosnącym kulcie bł. Karoliny Kózkówny, natomiast GOŚĆ NIEDZIELNY wskazuje na wartość kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa i kultu Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Dzieciom starszym polecamy nowy numer miesięcznika MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY a dzieciom młodszym i przedszkolnym, nowy numer miesięcznika STAŚ.

9. Dziękujemy za wspólne uwielbienie Boga i złożone ofiary. Jednocześnie wszystkim wiernym życzymy szczególnej więzi z Jezusem Chrystusem, aby każdy poczuł się jego bratem i siostrą.

10. W piątek odbył się pogrzeb + Ireny Dębkowskiej z ul. Kostrzyńskiej. W jej intencji oraz za Zmarłych z naszych rodzin pomódlmy się wspólnie: Wieczny odpoczynek…