Dziś jest niedziela, 8 wrzesień 2024. Imieniny: Marii, Adrianny

Ogłoszenia duszpasterskie na XI Niedzielę Zwykłą 2024r.

Ogłoszenia duszpasterskie na 16 czerwca 2024 r.
1. W dzisiejszą niedzielę z racji meczu reprezentacji Polski w piłce nożnej, serdecznie zapraszamy do parafialnej strefy kibica od godz. 13.30. Chcemy ponowić akcję charytatywną, tym razem dla Adriana Nowakowskiego, którego również znajdziemy na profilu FB jako „Adrian Nowakowski – po pierwsze kibic”. Dziś jest to 30 –letni mężczyzna, który jako dziecko został potrącony przez auto i wymaga nieustannej opieki i rehabilitacji. Zapraszamy na grilla, kawę, herbaty, ciasto i lody. Prosimy, aby przyjść w miarę możliwości w barwach narodowych. Zapraszamy dzieci
i dorosłych. Dochód ze wspólnego kibicowania zostanie przeznaczony na leczenie Adriana.
W piątek zostanie rozegrany drugi mecz polskiej reprezentacji podczas turnieju i wtedy również zapraszamy na wspólne kibicowanie, ale przychodzimy już z własnym prowiantem. Aby nie tworzyć konfliktu sumienia z racji obowiązującej w piątek wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, w naszej parafii – dla chętnych – zostaje udzielona dyspensa z obowiązkiem modlitwy Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa, w intencji pokoju na świecie.

2. W piątek zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Dzieci i młodzież wraz z rodzicami oraz nauczycieli i pracowników szkoły, zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 8.00.

3. W przyszłą niedzielę Msze Święte będą sprawowane ostatni raz według stałego planu, natomiast za dwa tygodnie rozpoczniemy plan wakacyjny, czyli nie będzie Mszy Świętej o godz. 12.30 a będzie dodatkowa Msza Święta o godz. 20.00. Pozostałe Msze Święte w niedziele według stałego planu.

4. Za tydzień odbędzie się zbiórka ofiar do puszek, na rzecz wakacyjnego wypoczynku organizowanego przez CARITAS naszej archidiecezji.

5. W liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek św. Brata Alberta Chmielowskiego a w piątek św. Alojzego Gonzagę.

6. Dzisiaj w kościele pw. Bożego Ciała w Szczecinie, o godz. 19.00 koncert pt. "Pieśni chwały". Serdeczie zapraszamy. Wstęp wolny.

7. Nieustannie zachęcamy do udziału w nabożeństwach ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które odprawiane są codziennie o godz. 17.30.

8. Polecamy prasę katolicką. Tygodnik NIEDZIELA odpowiada na pytanie, czy można odziedziczyć winę, natomiast GOŚĆ NIEDZIELNY przypomina nam postać św. Antoniego. Ponadto polecamy nowy numer czasopisma TRWAJCIE W MIŁOŚCI, który przypomina o rzeczywistej obecności Jezusa w Eucharystii oraz pisze o tym, co się dzieje, gdy gangster poznaje Jezusa.

9. Dziękujemy za wspólne uwielbienie Boga i złożone ofiary. Jednocześnie wszystkim wiernym życzymy, aby przez całe swoje życie dojrzewali w wierze, jak ziarnko gorczycy i wydawali jak najlepsze owoce swojego życia i dawali schronienie i otuchę każdemu człowiekowi.

10. We wtorek przypada 2 r. śm. + ks. Ryszarda Schreibera. W Jego intencji oraz za Zmarłych z naszych rodzin pomódlmy się wspólnie: Wieczny odpoczynek…