Dziś jest piątek, 18 październik 2024. Imieniny: Juliana, Łukasza

Ogłoszenia duszpasterskie na XII Niedzielę Zwykłą 2024r.

Ogłoszenia duszpasterskie na 23 czerwca 2024r.
1. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział tydzień temu w naszej parafialnej strefie kibica. Przy tej okazji mogliśmy wspomóc w ramach akcji charytatywnej Adriana Nowakowskiego, o którym więcej informacji możemy znaleźć na profilu FB jako „Adrian Nowakowski – po pierwsze kibic”. Dziś jest to 30 –letni mężczyzna, który jako dziecko został potrącony przez auto i wymaga nieustannej opieki i rehabilitacji. Na rzecz Adriana zostało zebrane i przekazane 1220zł. Składamy serdecznie Bóg zapłać. Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w organizację strefy kibica. W najbliższy wtorek chcemy również zorganizować wspólne kibicowanie naszej reprezentacji. Serdecznie zapraszamy nie tylko do kibicowania, ale także do integracji wspólnoty parafialnej.

2. W dzisiejszą niedzielę jest prowadzona zbiórka ofiar do puszek przez CARITAS na rzecz wyjazdów wakacyjnych organizowanych przez CARITAS naszej Archidiecezji. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

3. Dzisiejsza niedziela jest ostatnią, kiedy Msze Święte będą sprawowane według stałego planu, za tydzień rozpoczniemy plan wakacyjny, czyli nie będzie Mszy Świętej o godz. 12.30 a będzie dodatkowa Msza Święta o godz. 20.00. W tym tygodniu będą jeszcze sprawowane Msze Święte o godz. 8 rano. Od 1 lipca w tygodniu Msze Święte będą tylko o godzinie 18.

4. Dzisiaj przypada także dzień ojca. W naszych modlitwach pamiętajmy o naszych ziemskich ojcach, a jeśli już odeszli do wieczności wypraszajmy dla nich łaskę życia wiecznego w niebie.

5. W liturgii Kościoła przeżywamy: w poniedziałek uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela, w piątek wspomnienie św. Ireneusza biskupa, a w sobotę uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła.

6. W najbliższy piątek przypada 52 rocznica powstania naszej archidiecezji Szczecińsko – Kamieńskiej. Msza święta w Bazylice Archikatedralnej o godz. 18. Zapraszamy do modlitwy w intencji wspólnoty archidiecezjalnej.

7. Nieustannie zachęcamy do udziału w nabożeństwach ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które odprawiane są codziennie o godz. 17.30. W tym tygodniu przypadają ostatnie tegoroczne nabożeństwa czerwcowe.

8. Serdecznie zachęcamy do udziału w XXXIII Szczecińskiej Rowerowej Pielgrzymce na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 1 – 7 lipca. Zapisy i szczegóły można znaleźć na stronie www.szczecinska-rowerowa.pl – zapisy do piątku 28 czerwca.

9. Polecamy prasę katolicką. Tygodnik NIEDZIELA pisze o roli ojca w życiu dziecka, natomiast GOŚĆ NIEDZIELNY podejmuje temat właściwego rozumienia wiary.

10. Dziękujemy za wspólne uwielbienie Boga i złożone ofiary. Jednocześnie wszystkim wiernym życzymy, aby nieustannie budowali swoje zaufanie do Jezusa naszego Zbawiciela, który ma moc uciszyć wszystkie burze naszego życia.