Dziś jest niedziela, 8 wrzesień 2024. Imieniny: Marii, Adrianny

Ogłoszenia duszpasterskie na XIII Niedzielę Zwykłą 2024 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na 30 czerwca 2024 r.
1. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone tydzień temu do puszek, na rzecz organizacji przez diecezjalny CARITAS letniego wypoczynku dzieci i młodzieży z niezamożnych rodzin. Zebrane zostało 2029 zł., za które składamy serdeczne Bóg zapłać.

2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna wakacyjny okres sprawowania Mszy Świętych w naszym kościele, dlatego od dzisiaj do końca sierpnia nie będzie w niedziele Mszy Świętej o godz. 12.30, natomiast jest dodatkowa Msza Święta o godz. 20.00. W dni powszednie Msza Święta jest tylko o godz. 18.00 oraz w I sobotę miesiąca o godz. 8.00.

3. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w nabożeństwach czerwcowych ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Dzisiaj ostatnie nabożeństwo o godz. 17.30.

4. W liturgii Kościoła w poniedziałek wspominamy św. Ottona biskupa – patrona naszej archidiecezji, w środę święto św. Tomasza Apostoła – jest to zarazem odpust na os. Kasztanowym, a w sobotę wspominamy bł. Marię Teresę Ledóchowską.

5. W tym tygodniu będziemy przeżywać pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca. W piątek odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną w ich domach. W sobotę o godz. 8.00 Msza Święta w intencji wspólnoty Żywego Różańca i modlitwa różańcowa.

6. Za tydzień w niedzielę z racji siódmego dnia miesiąca, po każdej Mszy Świętej będziemy się modlić w intencji naszych rodzin przez wstawiennictwo bł. Rodziny Ulmów, z możliwością oddani czci relikwiom błogosławionej rodziny z Markowej. Przypominamy, że Józef i Wiktoria Ulmowie zawarli sakrament małżeństwa 7 lipca. W tym roku mija 89 lat od tego wydarzenia.

7. W poniedziałek z racji wspomnienia św. Ottona, będzie obchodzony Archidiecezjalny Dzień Ottonowy. Uroczysta Msza Święta w Bazylice Katedralnej o godz. 18.00, na którą są zaproszeni m.in. wierni z naszego dekanatu, dlatego – w miarę możliwości – postarajmy się udać do katedry.

8. Duża parafia w Dąbiu zaprasza na doroczną pielgrzymkę autokarową naszej archidiecezji na Jasną Górę w dn. 26 – 28 września. W programie m.in. Gniezno, Licheń i sanktuarium w Gidlach. Koszt 580 zł. obejmuje także śniadania, noclegi i obiadokolację. Zapisy u p. Krystyny Przylepy (tel. 605 460 329).

9. Do końca trwania Mistrzostw Europy w piłce nożnej, zapraszamy sympatyków tej dyscypliny do parafialnej strefy kibica znajdującej się w naszej salce, na wspólne kibicowanie oraz integrację.

10. Polecamy prasę katolicką. Tygodnik NIEDZIELA pisze m.in. o naszej parafii, natomiast GOŚĆ NIEDZIELNY pisze o zagrożeniach dla młodych ludzi podczas wakacji.

11. Na stoliku obok gazet znajdują się książki zawierającej wiersze byłej mieszkanki Dąbia p. Ireny Szlak, która obecnie mieszka w Łomży. Zbiór wierszy pt. „Z natchnienia Bożego poezja” jest darem, którym autorka się chciała z nami podzielić, dlatego można bezpłatnie wziąć tę książkę, którą polecamy przede wszystkim miłośnikom poezji.

12. Dziękujemy za wspólne uwielbienie Boga i złożone ofiary. Jednocześnie wszystkim wiernym życzymy, aby nieustannie budowali swoje zaufanie do Jezusa naszego Zbawiciela, która ma moc uciszyć wszystkie burze naszego życia.

13. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp. Zofię Przewoźnik
z ul. Węgierskiej. Polecajmy naszą zmarłą siostrę i wszystkich naszych bliskich zmarłych Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…