Dziś jest niedziela, 8 wrzesień 2024. Imieniny: Marii, Adrianny

Ogłoszenia duszpasterskie na XIV Niedzielę Zwykłą 2024 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na 7 lipca 2024r.
1. W dzisiejszą niedzielę, z racji siódmego dnia miesiąca, po każdej Mszy Świętej modlimy się
w intencji naszych rodzin, za wstawiennictwem bł. Rodziny Ulmów. Na zakończenie modlitwy, można będzie także oddać cześć ich relikwiom. Dzisiaj przypada 89 rocznica zawarcia sakramentu małżeństwa przez Wiktorię i Józefa Ulmów, dlatego w każdy 7 dzień miesiąca, będziemy się modlić za nasze małżeństwa i rodziny.

2. W środę po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy na spotkanie dyskusyjne w ramach spotkania wspólnoty „Przyjaciół Oblubieńca”. Spotkanie odbędzie się w salce parafialnej i jest otwarte dla wszystkich wiernych a będzie poświęcone różnym zagadnieniom z życia Kościoła. Natomiastw przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 11.00, zapraszamy wszystkich do salki na kawę ze wspólnotą „Przyjaciół Oblubieńca”.

3. W liturgii Kościoła w poniedziałek wspominamy św. Jana z Dukli – kapłana; w czwartek święto św. Benedykta – opata, patrona Europy; w piątek wsp. św. Brunona Bonifacegoz Kewrfurtu – biskupa i męczennika; w sobotę wsp. św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.

4. W czwartek przypada kolejna rocznica „Rzezi Wołyńskiej”. O godz. 12.00 na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie przy pomniku Ofiar Nacjonalistów Ukraińskich, odbędzie się modlitwa za ofiary tego aktu ludobójstwa, natomiast o godz. 18.00 w Bazylice Archikatedralnej będzie sprawowana Msza Św. pod przewodnictwem Ks. Biskupa Henryka Wejmana w intencji pomordowanych na Wołyniu oraz ich rodzin.

5. W przyszłą niedzielę w Sanktuarium Matki Bożej Nadodrzańskiej Królowej Pokoju w Siekierkach, które jest zarazem szczególnym miejscem kultu Matki Bożej Szkaplerznej, odbędą się uroczystości ku czci Matki Bożej z Góry Karmel. O godz. 14.30 rozpoczną się „Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP”, natomiast o godz. 15.00 będzie sprawowana Msza Święta. Zapraszamy do udziału, szczególnie osoby, które noszą szkaplerz karmelitański.

6. Zachęcamy do udziału w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę. Jest to najdłuższa pielgrzymka piesza w Polsce, ale można udać się tylko na kilka dni. Szczegóły na stronie: www.szczecinska.pl

7. Duża parafia w Dąbiu zaprasza na doroczną pielgrzymkę autokarową naszej archidiecezji na Jasną Górę w dn. 26 – 28 września. W programie m.in. Gniezno, Licheń i sanktuarium w Gidlach. Koszt 580 zł. obejmuje przejazd, śniadania, noclegi i obiadokolację. Zapisy u p. Krystyny Przylepy (tel. 605 460 329).

8. Ponownie zapraszamy kibiców piłki nożnej do salki, na wspólne kibicowanie w parafialnej strefie kibica, podczas meczów półfinałowych i na finał Mistrzostw Europy w piłce nożnej.

9. Polecamy prasę katolicką. Tygodnik NIEDZIELA oraz GOŚĆ NIEDZIELNY podejmują temat likwidacji pamięci bohaterów II wojny światowej w naszym życiu społecznym m.in. bł. rodziny Ulmów. Dzieciom młodszym polecamy nowy numer miesięcznika STAŚ a dzieciom starszym nowy numer czasopisma MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY.

10. Dziękujemy za wspólne uwielbienie Boga i złożone ofiary. Jednocześnie wszystkim wiernym życzymy, aby nie zapominali, że Bóg udziela nam wystarczająco i dokładnie tyle ile potrzebujemy Jego łaski, aby przezwyciężyć wszelkie słabości i zwątpienia.

11. W tym tygodniu odbył się pogrzeb +Tomasza Kirsteina z ul. Gruszkowej. Polecajmy naszego zmarłego brata i wszystkich naszych bliskich zmarłych Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…