Dziś jest wtorek, 22 październik 2024. Imieniny: Halki, Kordiana

Ogłoszenia duszpasterskie na XIX Niedzielę Zwykłą 2024r.

Ogłoszenia duszpasterskie na 11 sierpnia 2024r.
1. We wtorek zakończy się 40. Szczecińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę, natomiast jutro rozpocznie się XVI Ogólnopolska Pielgrzymka Motocyklowa „Od Krzyża do Krzyża – od Bałtyku do Tatr”, której dyrektorem jest nasz ks. proboszcz. Zapraszamy na rozpoczęcie pielgrzymki do Pustkowa k/Rewala, gdzie znajduje się naturalnej wielkości replika Krzyżaz Giewnotu, która nosi nazwę „Bałtycki Krzyż Nadziei”. Msza Święta o godz. 8.00. Pielgrzymka w tym roku nawiedzi m.in. Płock – miejsce pierwszych objawień św. s. Faustyny; Drohiczyn – miejsce męczeńskiej śmierci grekokatolików; oraz Markową – miejsce życia i męczeńskiej śmierci bł. Rodziny Ulmów. W pielgrzymce biorą udział także nasi parafianie.

2. W liturgii Kościoła przeżywamy: w środę wsp. św. Maksymiliana Marii Kolbego, natomiast w sobotę wsp. św. Jacka. W czwartek będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia NMP, które jest zarazem odpustem parafialnym dużej parafii w Dąbiu. W tym dniu obowiązuje nas uczestnictwo w Mszy Świętej, które w naszym kościele będą sprawowane tak, jak w każdą niedzielę w okresie wakacyjnym. Podczas każdej Mszy Świętej będą święcone kwiaty i zioła. Tradycyjnie przed każdą Mszą Świętą będzie można nabyć wiązanki kwiatów przygotowane przez wspólnotę Żywego Różańca.

3. 15 sierpnia w Sanktuarium Matki Bożej Opiekunki Ludu Wiejskiego w Brzesku koło Pyrzyc odbędą się uroczystości odpustowe według następującego planu: o godz. 16.00 w Letninie – kościół filialny ok. 2 km od Brzeska – rozpoczęcie procesji z figurą Zaśnięcia Matki Bożej do Brzeska i o godz. 17.00 suma odpustowa w Brzesku. Po zakończeniu wspólna agapa. Sanktuarium w Brzesku jest miejscem kultu Matki Bożej, które przetrwało czas protestantyzmu.

4. Polecamy prasę katolicką. Tygodnik NIEDZIELA podejmuje temat trudu pielgrzymowania oraz o muzycznych skarbach na Jasnej Górze, natomiast GOŚĆ NIEDZIELNY zawiera wywiad z komentatorem sportowym Panem Przemysławem Babiarzem. Dzieciom młodszym polecamy nowy numer miesięcznika STAŚ.

5. Dziękujemy za wspólne uwielbienie Boga i złożone ofiary. Jednocześnie wszystkim wiernym życzymy, aby odkrywali w Chrystusie obecnym w Najświętszym Sakramencie Pokarm na życie wieczne.

6. We wtorek o godz. 12.30 odbędzie się pogrzeb + Wiesława Wilka z ulicy Tczewskiej. Polecajmy naszego zmarłego brata i wszystkich naszych bliskich zmarłych Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…