Dziś jest niedziela, 8 wrzesień 2024. Imieniny: Marii, Adrianny

Ogłoszenia duszpasterskie na XV Niedzielę Zwykłą 2024 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na 14 lipca 2024 r.
1. Dzisiaj o godz. 12.00 zapraszamy do salki parafialnej na kawę i ciasto ze wspólnotą „Przyjaciół Oblubieńca”, natomiast wieczorem o godz. 21.00 zapraszamy na wspólne kibicowanie podczas finału Mistrzostw Europy w piłce nożnej.

2. W liturgii Kościoła w poniedziałek wspominamy św. Bonawenturę a we wtorek wsp. Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel. W tym dniu szczególnie zapraszamy na wspólną modlitwę osoby, które noszą karmelitański szkaplerz.

3. W dn. 19-21 lipca w Wolinie odbędą się Polsko – Niemieckie Dni Ottonowe, które przygotowane są z racji Jubileuszu 900-lecia Pomorskiej Misji św. Ottona. Podczas tych dni odbędą się liczne koncerty, wspólna modlitwa oraz sympozjum. Szczegółowy program znajduje się w gablocie.

4. W związku ze zbliżającym się liturgicznym wspomnieniem św. Krzysztofa patrona podróżujących, w przyszłą niedzielę po każdej Mszy Świętej będzie miało miejsce poświęcenie pojazdów oraz odbędzie się zbiórka ofiar do puszek, na rzecz zakupu środków transportu dla polskich misjonarzy, zgodnie z coroczną akcją „1 grosz za 1 kilometr”. Więcej informacji na stronie internetowej www.miva.pl

5. Zachęcamy do udziału w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę. Jest to najdłuższa piesza pielgrzymka w Polsce, ale można udać się tylko na kilka dni. Można wyruszyć np. 25 lipca z Pustkowa i przyjść tylko do Szczecina, tj. od czwartku do niedzieli włącznie, aby poczuć ducha pielgrzymowania. Zachęcamy wszystkich niezdecydowanych a szczególnie młodzież do podjęcia takiej próby. Szczegóły pielgrzymowania i zapisy na stronie: www.szczecinska.pl

6. Duża parafia w Dąbiu zaprasza na doroczną pielgrzymkę autokarową naszej archidiecezji na Jasną Górę w dn. 26 – 28 września. W programie m.in. Gniezno, Licheń i sanktuarium w Gidlach. Koszt 580 zł. obejmuje przejazd, śniadania, noclegi i obiadokolację. Zapisy u p. Krystyny Przylepy (tel. 605 460 329). Jest jeszcze dużo wolnych miejsc, dlatego tym bardziej zachęcamy do udziału.

7. Polecamy prasę katolicką. Tygodnik NIEDZIELA pisze o kulcie Matki Bożej Szkaplerznej oraz o tym, czy wszystko warto publikować w mediach społecznościowych, natomiast GOŚĆ NIEDZIELNY podejmuje temat zmian geopolitycznych zachodzących w świecie oraz zawiera wywiad z biskupem z Zaporoża. Dzieciom młodszym polecamy nowy numer miesięcznika STAŚ a dzieciom starszym nowy numer czasopisma MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY.

8. Dziękujemy za wspólne uwielbienie Boga i złożone ofiary. Jednocześnie wszystkim wiernym życzymy, aby obfitość Bożego błogosławieństwa dotykała każdego serca i rodziła wdzięczność za Bożą opiekę nad nami.