Dziś jest wtorek, 22 październik 2024. Imieniny: Halki, Kordiana

Ogłoszenia duszpasterskie na XVII Niedzielę Zwykłą 2024 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na 28 lipca 2024 r.
1. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone tydzień temu na rzecz zakupu środków transportu przez misjonarzy w ramach akcji „1 grosz za 1 kilometr”. Zebrane zostało 1703 zł. Bóg zapłać za te ofiary. Dzisiaj wspieramy dzieła misyjne prowadzone przez Ojców Oblatów Maryi Niepokalanej, poprzez zakup kalendarzy.

2. Podobnie, jak w poprzednie niedziele, tak i dziś o godz. 12.00 zapraszamy do salki parafialnej na kawę i ciasto oraz modlitwę „Anioł Pański” z papieżem Franciszkiem.

3. Do dzisiaj, przy szczecińskiej katedrze odbywa się Jarmark Jakubowy.

4. Jutro o godz. 7.00 w sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na os. Słonecznym odbędzie się uroczysta inauguracja 40 Szczecińskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Zapraszamy do udziału w tej Eucharystii oraz – w miarę możliwości – w pielgrzymce, choćby 1 lub 2 dni.

5. W liturgii Kościoła przeżywamy: w poniedziałek wsp. św. Marty, Marii i Łazarza – przyjaciół Jezusa Chrystusa; w środę wsp. św. Ignacego z Loyoli; w czwartek wsp. św. Alfonsa Marii Liguoriego.

6. W czwartek przypada 80. Rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Z tej racji pamiętajmy o modlitwie za naszą Ojczyznę oraz wszystkich, którzy oddali życie, byśmy mogli żyć w wolnym kraju. O godz. 16.45 rozpoczną się uroczystości przy szczecińskiej katedrze, a o godz. 17.00 będzie sprawowana Msza Święta pod przewodnictwem ks. biskupa Henryka Wejmana.

7. W czwartek rozpoczyna się miesiąc sierpień, który od wielu lat przeżywany jest, jako miesiąc abstynencji alkoholowej. Zachęcamy do podjęcia tej praktyki i ofiarowania jej w intencji wszystkich, których dotyka problem nadużywania alkoholu, co prowadzi do wielu dramatów osobistych, rodzinnych i zawodowych.

8. W tym tygodniu będziemy przeżywać I czwartek, piątek i sobotę miesiąca. W piątek od godz. 9.00 odwiedzimy chorych w ich domach; spowiedź w piątek od godz. 17.30, natomiast w sobotę o godz. 8.00 Msza Święta w int. wspólnoty Żywego Różańca oraz modlitwa różańcowa.

9. Mobilne Centrum Badań organizuje w Ambulansie Diagnostycznym, we wtorek w godz. 15.15 – 16.00 na parkingu przed kościołem, badania po kątem miażdżycy tętnic, osteoporozy kości, wydolności płuc i oskrzeli. Szczegóły na plakacie w gablocie.

10. Polecamy prasę katolicką, która ukazuje nam rzeczywistość przez pryzmat naszej wiary i w ten sposób kształtuje nasze serca oraz pogłębia wieź z Bogiem i Kościołem.

11. Dziękujemy za wspólne uwielbienie Boga i złożone ofiary. Jednocześnie wszystkim wiernym życzymy, aby każda Eucharystia była doświadczeniem działania Jezusa Chrystusa, który przemienia dla nas chleb w swoje Ciało, abyśmy potem mogli przemieniać miłością i dobrocią siebie samych oraz nasze codziennie życie.