Dziś jest wtorek, 22 październik 2024. Imieniny: Halki, Kordiana

Ogłoszenia duszpasterskie na XVIII Niedzielę Zwykłą 2024 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na 4 sierpnia 2024 r.
1. Rozpoczęliśmy miesiąc sierpień, który od wielu lat przeżywany jest, jako miesiąc abstynencji alkoholowej. Zachęcamy do podjęcia tej praktyki i ofiarowania jej w intencji wszystkich, których dotyka problem nadużywania alkoholu, co prowadzi do wielu dramatów osobistych, rodzinnych i zawodowych.

2. Podobnie, jak w poprzednie niedziele, tak i dziś o godz. 12.00 zapraszamy do salki parafialnej na kawę i ciasto oraz modlitwę „Anioł Pański” z papieżem Franciszkiem.

3. Trwa 40. Szczecińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Postarajmy się towarzyszyć pielgrzymom, wspierając ich trud naszą modlitwą.

4. W środę przypada 7 dzień miesiąca a więc dzień szczególnej modlitwy za małżonków i rodziny naszej parafii, za wstawiennictwem bł. Rodziny Ulmów. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18.00, natomiast o godz. 19.00 zapraszamy do salki parafialnej, na kolejne spotkanie dyskusyjne poświęcone sprawom wiary i Kościoła.

5. W liturgii Kościoła przeżywamy: we wtorek święto Przemienienia Pańskiego; w czwartek wsp. św. Dominika; w piątek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża – nawróconej Żydówki, filozofa, karmelitanki, która zginęła w obozie w Auschwitz, współpatronki Europy; w sobotę święto św. Wawrzyńca – diakona i męczennika.

6. W miesiącu lipcu był prowadzony remont 1-pokojowego mieszkania naszej parafianki, którą odwiedzamy w I piątki miesiąca z Komunią Świętą. Serdecznie dziękujemy Parafialnemu Zespołowi Caritas oraz wszystkim darczyńcom i wolontariuszom, dzięki którym te prace mogły zostać wykonane. Bóg zapłać za każdy gest życzliwości i poświęcony czas oraz wykonane prace. Jej efekty można zobaczyć na stronie FB naszej parafii. Przy okazji warto wiedzieć, że mieszkanie, które należy do zasobów miasta, nie posiada własnej łazienki ani bieżącej wody (jedynie na korytarzu jest zimna woda) a ubikacja, to zewnętrzny drewniany wychodek. Tak niestety wyglądają niektóre mieszkania w Szczecinie w XXI w.

7. Polecamy prasę katolicką. Obydwa tygodniki podejmują sprawę katechezy w szkole a właściwie próby jej usunięcia ze szkół oraz ukazują problemy, jakie rodzi nadużywanie alkoholu oraz możliwości przezwyciężenia tego nałogu. Dzieciom młodszym polecamy nowy numer miesięcznika STAŚ.

8. Dziękujemy za wspólne uwielbienie Boga i złożone ofiary. Jednocześnie wszystkim wiernym życzymy nieustannego odnawiania się w sercu i myśleniu, aby przyoblec nowego człowieka, stworzonego przez Boga w sprawiedliwości i prawdziwej świętości.

9. Dzisiaj przypada 1 r. śm. śp. ks. prof. Tadeusza Czapigi, byłego proboszcza dużej parafii w Dąbiu oraz egzorcysty. W Jego intencji oraz za Zmarłych z naszych rodzin pomódlmy się wspólnie: Wieczny odpoczynek…