Dziś jest czwartek, 15 kwiecień 2021. Imieniny: Anastazji, Wacława

Ogłoszenia duszpasterskie na 11. Niedzielę Zwykłą 2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na 14 czerwca 2020.r.
1. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe codziennie o godz., 17.30 podczas których wsłuchujemy się w rozważania poświęcone „Eucharystii, jako darze Serca Bożego”.

2. Od 30 maja został zniesiony limit osób znajdujących się w kościele, ale pamiętajmy, że nadal należy mieć zakryte usta i nos.

3. Na 7 czerwca br. była zaplanowana beatyfikacja Sługi Bożego Stefana kard. Wyszyńskiego, jednak z powodu epidemii koronawirusa została przesunięta na późniejszy termin. Z tej racji chcemy przybliżyć postać Prymasa Tysiąclecia i polecić do zakupienia książki, które znajdują się na stoliku przy z tyłu kościoła tj. „Wszystko o Prymasie Tysiąclecia” w cenie 15 zł. oraz „Święty Prymas” w cenie 30 zł.

4. Zachęcamy do nabycia nowych numerów prasy katolickiej tj. tygodników: „Niedziela” (6 zł.) i „Gość Niedzielny” (6 zł.) oraz nowego numeru miesięcznika dla dzieci i młodzieży „Mały Gość Niedzielny”. (5 zł.). W dzisiejszym wydaniu „Gościa Niedzielnego” o Przeistoczeniu i realnej obecności Ciała i Krwi Chrystusa w chlebie i winie oraz o projektantce mody, która została zakonnicą, natomiast w „Niedzieli” artykuł – „Przyklejeni do smartfonów” – jak polskie dzieci biją na głowę swoich rówieśników z Europy pod względem posiadania smartfonów. Czy potrafimy sprostać wyzwaniom, które się z tym wiążą?
W „Małym Gościu” #zostań w Polsce – jak spędzić fantastyczne wakacje zwiedzając nasz piękny kraj oraz dwuczęściowy dodatek z żartami oraz łamigłówkami.

5. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
  • w środę: wspomnienie, św. Brata Alberta Chmielowskiego – zakonnika,
  • w piątek: uroczystość, Najświętszego Serca Pana Jezusa, Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów.
  • w sobotę: wspomnienie, Niepokalanego Serca NMP.

6. W okresie wakacji: lipiec i sierpień msze święte w niedziele będą sprawowane o godz. 8.00, 9.30, 11.00 i 18.00 oraz w dni powszednie tylko o godz. 18.00.

7. W tym tygodniu odbędą się egzaminy uczniów klas VIII. Msza święta w ich intencji w poniedziałek o godz. 8.00. Wyjątkowo msze święte poranne w tym tygodniu we wtorek, środę i czwartek będą sprawowane o godz. 7.30.

8. Dziękujemy za wspólne uwielbienie Boga w dzisiejszej liturgii oraz złożone ofiary. Jednocześnie składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa oraz opieki Świętej Rodziny tym, którzy obchodzą urodziny, imieniny lub różne rocznice wydarzeń rodzinnych.


Komunikat Kurii Metropolitalnej
Zapraszamy wszystkich do Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa w piątek, 19 czerwca br., gdzie będą miały miejsce szczecińskie obchody Uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa. O godz. 18.00 odbędą się nieszpory w kościele, następnie procesja eucharystyczna wokół Sanktuarium, zawierzenie miasta Szczecina i Archidiecezji Najświętszemu Sercu Jezusowemu i o godz. 19.00 uroczysta msza święta pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi.