Dziś jest czwartek, 15 kwiecień 2021. Imieniny: Anastazji, Wacława

Ogłoszenia duszpasterskie na 12. Niedzielę Zwykłą 2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na 21 czerwca 2020 r.
1. Nieustannie zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe codziennie o godz., 17.30 podczas których wsłuchujemy się w rozważania poświęcone „Eucharystii, jako darze Serca Bożego”.

2. Polecamy książki o Prymasie Tysiąclecia, poprzez które chcemy przybliżyć postać Stefana kard. Wyszyńskiego. Do nabycia posiadamy książkę pt. „Wszystko o Prymasie Tysiąclecia” w cenie 15 zł oraz album „Święty Prymas” w cenie 30 zł., który może być ciekawą formą prezentu.

3. Zachęcamy do nabycia nowych numerów prasy katolickiej tj. tygodników: „Niedziela” (6 zł) i „Gość Niedzielny” (6 zł) W dzisiejszym wydaniu „Gościa Niedzielnego” o praktyce nabożeństw pierwszopiętrowych i ich znaczeniu w duszpasterstwie, natomiast w „Niedzieli” – św. Jan Paweł II opowiada: Wspólna Europa – czyli jaka? O czym marzył Papież Polak mówiąc o kontynencie Europejskim opartym na chrześcijańskim fundamencie.

4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
  • w środę: uroczystość, Narodzenie św. Jana Chrzciciela. Jest to zarazem dzień imienin seniora ks. bp Jana Gałeckiego, o którym pamiętajmy w naszej osobistej modlitwie.

5. W okresie wakacji: lipiec i sierpień msze święte w niedziele będą sprawowane o godz. 8.00, 9.30, 11.00 i 18.00 (tak więc nie będzie mszy świętej o godz. 12.30, natomiast w dni powszednie msza święta będzie tylko o godz. 18.00).

6. W piątek, 26 czerwca zakończenie roku szkolnego. Zapraszamy uczniów, rodziców i nauczycieli na modlitwę dziękczynną na mszy świętej o godz. 8.00 i 18.00.

7. W sobotę, 27 czerwca w Bazylice Archikatedralnej Ksiądz Arcybiskup Andrzej Dzięga w czasie mszy świętej o godz. 10.00 udzieli święceń kapłańskich ośmiu diakonom. Podczas tej liturgii odbędą się także obchody 48. rocznicy ustanowienia Diecezji Szczecińsko-Kamieńskiej oraz odnowienie przyrzeczeń kapłańskich, przeniesione z liturgii mszy świętej Krzyżma.

8. Dziękujemy za wspólne uwielbienie Boga w dzisiejszej liturgii oraz złożone ofiary.Jednocześnie składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa oraz opieki Świętej Rodziny tym, którzy obchodzą urodziny, imieniny lub różne rocznice wydarzeń rodzinnych.

Komunikat
Jesienią ubiegłego roku powstała 14. Zachodniopomorska Brygada Obrony Terytorialnej, która dała się już poznać z niesienia pomocy potrzebującym, organizacjom i gminom w walce z pandemią. Zachęcamy wszystkich do wstępowania w szeregi tej formacji. Służba w Wojskach Obrony Terytorialnej nie koliduje z nauką czy pracą zawodową. Chętnych zapraszamy do Wojskowej Komendy Uzupełnień.