Dziś jest czwartek, 15 kwiecień 2021. Imieniny: Anastazji, Wacława

Ogłoszenia duszpasterskie na 13. Niedzielę Zwykłą 2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na 28 czerwca 2020 r.

1. We wtorek kończymy nabożeństwa czerwcowe oraz sprawowanie mszy świętej w dni powszednie o godz. 8.00. Przez okres wakacji tj. w lipcu i sierpniu msza święta w dni powszednie będzie sprawowana tylko o godz. 18.00 (poza pierwszą sobotą miesiąca), natomiast od przyszłej niedzieli nie będzie mszy świętej o 12.30. Zapraszamy na pozostałe msze święte a więc o godz. 8.00; 9.30; 11.00 i 18.00.

2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy od godz. 17.00; w piątek spowiedź od godz. 17.30; zmiana tajemnic we wspólnocie Żywego Różańca w sobotę po mszy świętej o godz. 8.00. W okresie wakacyjnym nie będzie odwiedzin chorych. Ponowne odwiedziny chorych w miesiącu wrześniu, natomiast w razie potrzeby prosimy o wezwanie w każdej chwili.

3. Ponownie polecamy książki o Prymasie Tysiąclecia, poprzez które chcemy przybliżyć postać Stefana kard. Wyszyńskiego. Do nabycia posiadamy książkę pt. „Wszystko o Prymasie Tysiąclecia” w cenie 15 zł oraz album „Święty Prymas” w cenie 30 zł., który może być ciekawą formą prezentu oraz lekturą na wakacje. Książki są do nabycia w zakrystii.

4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:

w poniedziałek: uroczystość, św. Apostołów Piotra i Pawła,

w środę: wspomnienie, św. Ottona – biskupa, patrona naszej archidiecezji,

w piątek: święto, św. Tomasza – Apostoła.

5. Zachęcamy do nabycia nowych numerów prasy katolickiej tj. tygodników: „Niedziela” (6 zł) i „Gość Niedzielny” (6 zł) W dzisiejszym wydaniu „Gościa Niedzielnego m.in. Pokolenie Covid-19 – Czas zamkniętych świątyń nie był stracony dla duchowości. Wiele osób deklaruje, że pandemia umocniła ich wiarę lub pomogła odnaleźć Boga. natomiast w „Niedzieli” m.in. głębokie przeżycie religijne czyli Pierwsza Komunia Święta przeżywana w mniejszych grupach jest dodatkową szansą na odkrycie najcenniejszego skarbu Kościoła – Jezusa Eucharystycznego (taką formę praktykujemy obecnie także w naszej parafii).

6. Dzisiaj dzień wyborów prezydenckich. W poczuciu odpowiedzialności i troski o naszą ojczyznę i jej chrześcijański charakter zachęcamy do udziału w wyborach.

7. Dziękujemy za wspólne uwielbienie Boga w dzisiejszej liturgii oraz złożone ofiary. Jednocześnie składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa oraz opieki Świętej Rodziny tym, którzy obchodzą urodziny, imieniny lub różne rocznice wydarzeń rodzinnych. W sposób szczególny nasze życzenia kierujemy wobec ks. seniora Mariana, który w środę obchodzi rocznicę urodzin oraz imieniny. Pamiętajmy o nim w naszej modlitwie.