Dziś jest czwartek, 15 kwiecień 2021. Imieniny: Anastazji, Wacława

Ogłoszenia duszpasterskie na 14. Niedzielę Zwykłą 2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na 5 lipca 2020 r.
1. Przypominamy, że przez okres wakacji tj. w lipcu i sierpniu msza święta w dni powszednie jest sprawowana tylko o godz. 18.00, natomiast od dziś nie ma mszy świętej w niedziele o godz. 12.30. Zapraszamy na pozostałe msze święte a więc o godz. 8.00; 9.30; 11.00 i 18.00.

2. Zgodnie z zapowiedzią odnośnie wykonania witraży w kościele, którą zostawił przed zakończeniem posługi proboszcza ks. kan. Marian Szostak informujemy, że w ostatnich miesiącach zostały podjęte działania związane z realizacją tego zadania. Witraże zaprojektowali nasi parafianie tj. Państwo Katarzyna Zimnoch i Paweł Kleszczewski a ich wykonania podjęli się także nasi parafianie tj. Państwo Oczeretko. W minionym tygodniu zostały zamontowane pierwsze witraże w oknach nad schodami prowadzącymi na chór.
W następnej kolejności będzie wykonany witraż w drzwiach wejściowych do kościoła (pierwsze główne drzwi) a później witraże od strony ul. Czarnogórskiej a na koniec największe od strony ul. Goleniowskiej. Gdyby były osoby/rodziny chętne do ufundowania poszczególnych witraży prosimy o kontakt z ks. proboszczem (odnośnie poprzednich witraży, z tego co mi zostało przekazane sprawa została wyjaśniona przez ks. Mariana Szostaka, więc uważam ją za zamkniętą). Zachęcam aby po mszy świętej wejść na chór
i obejrzeć nowe witraże.

3. Przypominamy, że zakończyła się dyspensa od uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej mszy świętej, dlatego od dziś jesteśmy zobowiązani - tak jak zwykle - do osobistego uczestnictwa w Eucharystii. Jednocześnie prosimy o zachowanie obowiązującego przepisu o zasłanianiu nosa i ust w przestrzeni kościoła (chyba, że ktoś nie może ze względów zdrowotnych) lub odległości 2 metrów od innych osób (można być na zewnątrz kościoła).

4. Za tydzień druga tura wyborów prezydenckich. Nie zapominajmy, że oprócz głosowania na wybraną przez siebie osobę, zawsze powinniśmy pamiętać o modlitwie za naszą ojczyznę
i zachowując dystans do prowadzonej kampanii, kierować się światłem rozumu oświeconego wiarą, stosując ewangeliczną zasadę: „po owocach ich poznacie”.

5. W minioną niedzielę został znaleziony przed kościołem dowód osobisty mieszkańca Nowej Rudy. Dowód jest do odebrania w zakrystii.

6. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:

v w poniedziałek: wsp. bł. Marii Teresy Ledóchowskiej

v w środę: wsp. św. Jana z Dukli

v w sobotę: święto, św. Benedykta - patrona Europy

7. Zachęcamy do nabycia nowych numerów tygodników: „Niedziela” (6 zł) i „Gość Niedzielny” (6 zł). W dzisiejszym wydaniu „Gościa Niedzielnego” poczytamy m.in. o tym jak przezwyciężyć wątpliwości w wierze, natomiast w tygodniku NIEDZIELA: wiara i zabobony, czyli jakże częste praktyki w naszym codziennym życiu. Z kolei na stoliku przy wyjściu
z kościoła znajduje się bezpłatne czasopismo DOBRE NOWINY. Zachęcamy do lektury.

8. Dziękujemy za wspólne uwielbienie Boga w dzisiejszej liturgii oraz złożone ofiary.
Jednocześnie składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa oraz opieki Świętej Rodziny tym, którzy obchodzą urodziny, imieniny lub różne rocznice wydarzeń rodzinnych.