Dziś jest czwartek, 15 kwiecień 2021. Imieniny: Anastazji, Wacława

Ogłoszenia duszpasterskie na 15. Niedzielę Zwykłą 2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na 12 lipca 2020 r.
1. Przed tygodniem informowaliśmy, że zostały zamontowane pierwsze witraże w oknach prowadzących na chór. Obecnie wykonywany jest witraż do drzwi wejściowych kościoła. Zachęcamy, aby włączyć się w to dzieło poprzez ufundowanie - indywidualnie czy też rodzinnie bądź w grupie osób - kolejnych witraży, które planujemy zamontować. Koszt pojedynczych witraży od strony ul. Czarnogórskiej wynosi 3 tys. zł. za 1 okno, natomiast okna na chórze to kwota: wąskie 9 tys. zł. oraz szerokie 16 tys. zł.. Jeśli chodzi o okna od strony ul. Goleniowskiej to koszt 1 okna wynosi 13 tys. zł. (są trzy okna) oraz 10 tys. za okno najbliżej ołtarza. Osoby zainteresowane ufundowaniem witraży proszę o osobisty kontakt.

2. Przypominamy, że zakończyła się dyspensa od uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej mszy świętej, dlatego jesteśmy zobowiązani - tak jak zwykle - do osobistego uczestnictwa w Eucharystii. Jednocześnie prosimy o zachowanie obowiązującego przepisu o zasłanianiu nosa i ust w przestrzeni kościoła (chyba, że ktoś nie może ze względów zdrowotnych) lub odległości 2 metrów od innych osób (można także być na zewnątrz kościoła).

3. Dzisiaj druga tura wyborów prezydenckich. W duchu odpowiedzialności za naszą ziemską ojczyznę i troski o jej chrześcijański charakter zachęcamy do udziału w wyborach.

4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:

v w poniedziałek: wsp. św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta

v w środę: wsp. św. Bonawentury biskupa i Doktora Kościoła

v w czwartek: wsp. NMP z Góry Karmel

5. Zachęcamy do nabycia nowych numerów tygodników: „Niedziela” (6 zł) i „Gość Niedzielny” (6 zł). W dzisiejszym wydaniu „Gościa Niedzielnego” poczytamy m.in. o św. Józefie oraz
o turniejach gier komputerowych, natomiast w tygodniku NIEDZIELA o zagrożeniach ze strony sekt a także o roli chrześcijańskich kobiet we współczesnym świecie. Z kolei na stoliku przy wyjściu z kościoła znajdują się archiwalne numery tych czasopism, które można bezpłatnie zabrać i być może rozpocząć stałą prenumeratę. Zachęcamy do lektury.

6. Informujemy, że od pewnego czasu obok kandelabra znajduje się naczynie z wodą święconą. Z racji obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa nadal nie ma wody święconej w kropielnicach przy wejściu do kościoła ale zachęcamy aby zabrać do własnych domów wodę święconą i przywrócić piękny zwyczaj domowych kropielnic, które znajdowały się przy drzwiach domu, aby wchodząc do niego uczynić znak krzyża wodą święconą.

7. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej wspólnocie parafialnej Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej, którzy będą głosić kazania i rozprowadzać kalendarze misyjne. Postarajmy się włączyć w to dzieło poprzez wsparcie w ten sposób misji prowadzonych przez zgromadzenie.

8. Dziękujemy za wspólne uwielbienie Boga w dzisiejszej liturgii oraz złożone ofiary.
Jednocześnie składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa oraz opieki Świętej Rodziny tym, którzy obchodzą urodziny, imieniny lub różne rocznice wydarzeń rodzinnych.