Dziś jest czwartek, 15 kwiecień 2021. Imieniny: Anastazji, Wacława

Ogłoszenia duszpasterskie na 16. Niedzielę Zwykłą 2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na 19 lipca 2020 r.
1. W minionym tygodniu został zamontowany witraż nad wejściem głównym kościoła. Ukazuje on moment stworzenia świata z widoczną „ręką Boga”, który błogosławi i stwarza na nowo tych, który wychodzą z Jego domu, aby byli ludźmi wiary i łaski. Wspólnocie „Żywego Różańca” dziękujemy za deklarację ufundowania jednego z witraży od strony ul. Czarnogórskiej. Osoby – rodziny zainteresowane ufundowaniem witraży prosimy o kontakt z ks. proboszczem.
2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
- w środę: święto św. Marii Magdaleny
- w czwartek: święto św. Brygidy współpatronki Europy
- w piątek: wsp. św. Kingi
- w sobotę: święto św. Jakuba Apostoła patrona bazyliki archikatedralnej.
Jest to uroczystość odpustowa w katedrze, która rozpocznie się nieszporami o godz. 17.15, natomiast o godz. 18.00 będzie sprawowana suma odpustowa pod przewodnictwem ks. abpa metropolity Andrzeja Dzięgi. Uroczystości poprzedzą rekolekcje od środy do piątku o godz. 18.00. Z racji panującej pandemii koronawirusa tegoroczny Jarmark Jakubowy został odwołany. W sobotę przypada także wsp. św. Krzysztofa patrona kierowców i podróżujących. Z tej racji w przyszłą niedzielę po każdej mszy świętej nastąpi poświęcenie pojazdów.
3. Przypominamy, że w sobotę o godz. 18.00 jest sprawowana msza święta z liturgii niedzielnej, dlatego jeśli ktoś planuje wyjazd w niedzielę, może uczestniczyć we mszy świętej dzień wcześniej.
4. Z dniem 23 sierpnia zakończy posługę duszpasterską w naszej parafii ks. Grzegorz Wszędybył, który został mianowany wikariuszem w parafii pw. Chrystusa Dobrego Pasterza na os. Bukowym u naszego pierwszego proboszcza ks. Andrzeja Pastuszaka. Msza święta dziękczynna za posługę ks. Grzegorza w naszej parafii, będzie sprawowana w niedzielę 23 sierpnia o godz. 11.00.
5. Zachęcamy do nabycia nowych numerów tygodników: „Niedziela” (6 zł) i „Gość Niedzielny” (6 zł). W dzisiejszym wydaniu „Gościa Niedzielnego” poczytamy m.in. o mitach związanych z hiszpańską inkwizycją oraz o górnictwie kosmicznym, natomiast w tygodniku NIEDZIELA o scalaniu małżeńskich relacji.
6. Dziękujemy za wspólne uwielbienie Boga w dzisiejszej liturgii oraz złożone ofiary.
Jednocześnie składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa oraz opieki Świętej Rodziny tym, którzy obchodzą urodziny, imieniny lub różne rocznice wydarzeń rodzinnych.
7. W najbliższy czwartek przypada 1 r. śm. byłego wieloletniego proboszcza naszej parafii ks. kan. Marka Kosińskiego. Msza święta w Jego intencji będzie sprawowana w piątek o godz. 18.00. Wieczny odpoczynek…