Dziś jest czwartek, 15 kwiecień 2021. Imieniny: Anastazji, Wacława

Ogłoszenia duszpasterskie na 17. Niedzielę Zwykłą 2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na 26 lipca 2020 r.
1. Dziś z racji wspomnienia św. Joachima i Anny przypada dzień modlitwy i wdzięczności dla rodziców i dziadków. Pamiętajmy o nich w naszych osobistych modlitwach.

2. Z racji wczorajszego wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. Dziś po każdej mszy świętej nastąpi błogosławieństwo kierowców i pojazdów. Warto o nim pamiętać podczas wakacyjnych podróży oraz prosić go o opiekę, aby szczęśliwie i cało powrócić do domu. Z racji wspomnienia św. Krzysztofa pobłogosławimy nasze pojazdy i będziemy się modlić o roztropne ich wykorzystywanie. Niech nie zabraknie nam nigdy rozsądku i wyobraźni na drodze.

3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
w środę: wspomnienie, św. Marty,
w piątek: wspomnienie, św. Ignacego z Loyoli – kapłana,
w sobotę: wspomnienie, św. Alfonsa Marii Liguoriego – biskupa i doktora Kościoła.

4. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Zmiana tajemnic Żywego Różańca w sobotę po Mszy Świętej o godz. 8.00.

5. W sobotę, 1 sierpnia przypada również 76. rocznica wybuch Powstania Warszawskiego. Tamto pokolenie ciągle od nowa poprzez swoją ofiarę przypomina, że są wartości, z którymi nie może być kompromisu, oraz że trzeba do nich dążyć także wtedy, kiedy ludzkie kalkulacje zdają się wskazywać na przegraną. Poległym za wolność Ojczyzny ofiarujmy naszą modlitewną pamięć.

6. Przypominamy, że w sobotę o godz. 18.00 jest sprawowana msza święta z liturgii niedzielnej, dlatego jeśli ktoś planuje wyjazd w niedzielę, może uczestniczyć we mszy świętej dzień wcześniej.

7. Zachęcamy do nabycia nowych numerów tygodników: „Niedziela” (6 zł) i „Gość Niedzielny” (6 zł). W dzisiejszym wydaniu „Gościa Niedzielnego” poczytamy m.in. o św. Annie „babci” Pana Jezusa oraz jak kształtować relacje z teściową… – o bł. Mariannie Biernackiej, teściowej, która oddała życie za synową, natomiast w tygodniku „Niedziela” wspomnienie
o śp. kard. Zenonie Grocholewskim – „kardynale trzech papieży” – jednym z najlepszych znawców prawa kanonicznego na świecie.

8. Dziękujemy za wspólne uwielbienie Boga w dzisiejszej liturgii oraz złożone ofiary. Jednocześnie składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa oraz opieki Świętej Rodziny tym, którzy obchodzą urodziny, imieniny lub różne rocznice wydarzeń rodzinnych.