Dziś jest czwartek, 15 kwiecień 2021. Imieniny: Anastazji, Wacława

Ogłoszenia duszpasterskie na 18. Niedzielę Zwykłą 2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na 2 sierpnia 2020 r.
1. Rozpoczął się sierpień - miesiąc trzeźwości i abstynencji. Podejmijmy abstynencję i modlitwę za tych, którzy są zniewoleni alkoholem oraz otoczmy modlitwą tych, którzy cierpią z powodu nadużywania alkoholu swoich najbliższych.

2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
we wtorek: wspomnienie, św. Jana Marii Vianneya – kapłana,
w czwartek: święto, Przemienienia Pańskiego,
w sobotę: wspomnienie, św. Dominika – kapłana.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca.

4. W czwartek „Godzina Święta Adoracji Najświętszego Sakramentu” od godz. 17.00 do 18.00.

5. Odwiedziny starszych i chorych z posługą sakramentalną w piątek od godz. 8.30, „teren” ks. Grzegorza.

6. Zachęcamy do nabycia nowych numerów tygodników: „Niedziela i „Gość Niedzielny.

7. Z racji zbliżającej się 100 rocznicy „Cudu nad Wisłą” polecamy do zakupienia książkę pt. „Klęska imperium zła nawiązując oczywiście do Związku Sowieckiego, który w roku 1919 wyruszył, aby unicestwić dopiero co odrodzoną Polskę, i na szczęście w roku 1920 poległ. Kulisy tej walki, nie tylko militarnej, ale także politycznej i społecznej, w sposób niezwykle wciągający odsłania prof. Andrzej Nowak, jeden z największych erudytów XXI wieku i światowej sławy znawca stosunków rosyjskich oraz sowieckich. Obala przy tym powstałe przez ostatnie 100 lat mity, dokładnie przedstawia plany Józefa Piłsudskiego, mistrzowsko odwzorowuje przebieg bitwy warszawskiej i opisuje, jak wpłynęła ona na myśl polityczną II Rzeczypospolitej. Książka ta zwraca na siebie uwagę także w bogatej warstwie ilustracyjnej. Umieszczono w niej blisko 50 nigdy dotychczas niepublikowanych zdjęć frontowych z lat 1919–1921. Fotografie naszych polskich żołnierzy sprzed 100 lat, zmęczonych i bohatersko walczących, są doprawdy wzruszające. Książka będzie dostępna od przyszłej niedzieli w przedsionku kościoła w cenie 50 zł.

8. Dziękujemy za wspólne uwielbienie Boga w dzisiejszej liturgii oraz złożone ofiary. Jednocześnie składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa oraz opieki Świętej Rodziny tym, którzy obchodzą urodziny, imieniny lub różne rocznice wydarzeń rodzinnych.