Dziś jest czwartek, 3 grudzień 2020. Imieniny: Franciszka, Ksawerego

Ogłoszenia duszpasterskie na 25. Niedzielę Zwykłą 2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na 20 września 2020 r.
1. Dzisiaj przeżywamy w naszej wspólnocie parafialnej uroczystość wspólnej I Komunii Świętej, do której przystępuje dziewięcioro dzieci. Pozostała grupa prawie trzydzieściorga dzieci przystąpiła we wcześniejszych miesiącach do I Komunii Świętej w gronie rodzinnym. Otoczmy wszystkie dzieci i ich rodziny naszą modlitwą. Rodzicom dzieci, które dziś przystępują do I Komunii Świętej dziękujemy za gruntowne sprzątanie naszego kościoła a wszystkim rodzicom dzieci pierwszokomunijnych dziękujemy za ofiary złożone z racji przystąpienia dzieci do sakramentu Eucharystii. Ofiary zostały przeznaczone na ufundowanie witraży znajdujących się nad schodami prowadzącymi na chór. Bóg zapłać.
2. Dzisiaj także przeżywamy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Żyjemy w świecie przepływu wielu informacji, dlatego potrzebna jest nam roztropność i mądrość oraz dystans do przekazywanych informacji, aby nie poddawać się stosowanej bardzo często manipulacji. Korzystajmy z różnych źródeł, aby ukształtować swoje zdanie
i módlmy się za dziennikarzy oraz ludzi mediów, aby zgodnie z prawdą i w duchu odpowiedzialności przekazywali informacje.
3. W liturgii Kościoła w poniedziałek obchodzimy święto św. Mateusza Apostoła
a w środę wsp. św. ojca Pio.
4. W sobotę 26 września o godz. 17.45 w kinie Helios przy ul. Krzywoustego odbędzie się projekcja filmu pt. „Najświętsze Serce”. Zgłoszenia kierujemy pod numer telefonu podany na plakacie, znajdującym się w gablocie przy wejściu do kościoła.
5. Biuro parafialne wyjątkowo w tym tygodniu będzie nieczynne.
6. Rodziców dzieci klas III prosimy o odebranie w zakrystii książeczek na msze święte.
7. W przyszłą niedzielę o 12.30 rocznica I Komunii Świętej. Zapraszamy dzieci rocznicowe do udziału w tej Eucharystii w albach a wcześniej do spowiedzi świętej.
8. Zachęcamy do nabycia nowych numerów tygodników: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Dzisiejsze wydanie „Niedzieli” poświęcone jest tematyce pomocy ubogim prowadzonej przez Kościół a w naszym diecezjalnym dodatku poczytamy m.in. o męskim różańcu
w Szczecinie i pielgrzymkach do sanktuarium w Siekierkach, natomiast tygodnik „Gość Niedzielny” porusza niezwykle intrygujący temat: jak naprawdę wyglądał Jezus Chrystus?
9. Dziękujemy za wspólne uwielbienie Boga w dzisiejszej liturgii oraz złożone ofiary.
Jednocześnie składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa oraz opieki Świętej Rodziny tym, którzy obchodzą urodziny, imieniny lub różne rocznice wydarzeń rodzinnych.