Dziś jest czwartek, 3 grudzień 2020. Imieniny: Franciszka, Ksawerego

Ogłoszenia duszpasterskie na 26 Niedzielę Zwykłą 2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na 27 września 2020 r.
1. W miniony piątek wszedł na ekrany kin film pt. „Wojtyła. Śledztwo”. Film w oryginalny sposób przedstawia życie Karola Wojtyły i tam gdzie zazwyczaj film kończy się na śmierci bohatera, reżyser rozpoczyna niezwykle ciekawą opowieść. Film jest wyświetlany w tym tygodniu do czwartku włącznie o godz. 10.10 i 17.00 w kinie Helios na os. Słonecznym. Zachęcamy do obejrzenia tego filmu.
2. Dzisiaj przeżywamy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Pamiętajmy o wrażliwości na los ludzi potrzebujących pomocy a także o mądrości w sposobie jej niesienia.
3. W czwartek rozpoczniemy miesiąc październik – czas szczególnej modlitwy różańcowej. W naszym kościele modlitwa różańcowa codziennie o godz. 17.30. Zachęcamy aby także w rodzinach, które są „Kościołem domowym” spróbować podjąć przez ten miesiąc wspólną modlitwę różańcową – choćby jednym dziesiątkiem – i po tym czasie ocenić, czy taka codzienna modlitwa ma wpływ na moje życie osobiste oraz całej rodziny i ewentualnie dalej ją kontynuować.
4. W tym tygodniu będziemy przeżywać I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca.
W piątek od godz. 9.00 odwiedzimy chorych w ich domach; spowiedź codziennie przed każdą mszą świętą i podczas nabożeństwa różańcowego; w sobotę o godz. 8.00 msza święta i różaniec wspólnoty Żywego Różańca, natomiast mężczyzn, którzy chcieliby uczestniczyć w tzw. „męskim różańcu”, który w I sobotę miesiąca odbywa się w centrum naszego miasta zapraszamy do wspólnego wyjazdu na tę modlitwę z ks. proboszczem w sobotę o godz. 6.30 sprzed kościoła.
5. W najbliższą sobotę i niedzielę w Chojnie odbędą się Archidiecezjalne Dni Młodych. Zapraszamy naszą młodzież i służbę liturgiczną do wspólnego wyjazdu w sobotę o godz. 13.00. Zainteresowane osoby prosimy o kontakt z ks. proboszczem.
6. W przyszłą niedzielę o godz. 12.30 będzie sprawowana msza święta z okazji zakończenia sezonu motocyklowego, natomiast po mszy świętej odbędzie się piknik rodzinny, z którego dochód zostanie przeznaczony na rehabilitację dziewczynki, która choruje na bardzo rzadko występującą chorobę i potrzebuje ciągłej rehabilitacji (na profilu FB znajdziemy o niej informacje wpisując w nazwie „Dzielna Kasia”) . Osoby, które chciałyby się włączyć w zorganizowanie pikniku zapraszamy na spotkanie dzisiaj o godz. 19.00 w salce katechetycznej.
7. W liturgii Kościoła w poniedziałek obchodzimy wsp. św. Wacława; we wtorek święto Świętych Archaniołów: Michała. Gabriela i Rafała; w środę wsp. św. Hieronima; w czwartek wsp. św. Teresy od Dzieciątka Jezus; w piątek wsp. Św. Aniołów Stróżów. We wtorek przypada uroczystość odpustowa w Wielgowie. Msza święta o godz. 18.00.
8. Rodziców dzieci klas III, którzy nie odebrali książeczek na niedzielne msze święte prosimy o zgłoszenie się do zakrystii. Spotkanie z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii Świętej w czwartek o godz. 17.00 w kościele.
9. W dniach 9 – 11 października (od piątku do niedzieli) w parafii pw. św. Jana Bosko przy ul. Witkiewicza odbędzie się kurs nowej ewangelizacji. Osoby, które chciałyby pogłębić swoją wiarę i odkryć Jezusa jako swojego Boga i Pana nie tylko w teorii ale jako żyjącego i działającego Boga, serdecznie zapraszamy do udziału. Szczegóły dotyczące tego wydarzenia znajdują się na plakacie w gablocie przy wejściu do kościoła.
10. W dniach 15 – 17 października (tj. czwartek, piątek i sobota) chcemy zorganizować parafialną pielgrzymkę do Lichenia oraz pojechać do Torunia i Gdańska. Zainteresowane osoby prosimy o deklarację wyjazdu nawet i dzisiaj, ponieważ chcemy wiedzieć, czy w ogóle będą chętni na taki wyjazd. Przewidywany koszt wyjazdu ok. 600 zł. Deklarację wyjazdu przyjmujemy w zakrystii.
11. Zachęcamy do nabycia nowych numerów tygodników: „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz miesięcznika „Mały Gość Niedzielny”. Dzisiejsze wydanie „Niedzieli” poświęcone jest osobie św. o. Pio oraz – niestety – powszechnej praktyce przeklinania, natomiast tygodnik „Gość Niedzielny” porusza tematykę męskiej duchowości oraz tajemnicy spowiedzi świętej. Dzieciom i młodzieży polecamy nowy numer miesięcznika „Mały Gość Niedzielny” a wszystkim lekturę nowego numeru czasopisma „Dobre Nowiny”, które poświęcone jest m.in. modlitwie różańcowej. „Dobre Nowiny” znajdują się w kruchcie wejściowej kościoła.
12. Dziękujemy za wspólne uwielbienie Boga w dzisiejszej liturgii oraz złożone ofiary. Jednocześnie składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa oraz opieki Świętej Rodziny tym, którzy obchodzą urodziny, imieniny lub różne rocznice wydarzeń rodzinnych.