Dziś jest czwartek, 3 grudzień 2020. Imieniny: Franciszka, Ksawerego

Ogłoszenia duszpasterskie na 27 Niedzielę Zwykłą 2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na 4 października 2020 r.
1. W dzisiejszą niedzielę miał się odbyć piknik charytatywny dla chorej dziewczynki o której możemy poczytać na profilu FB wpisując „Dzielna Kasia”. Z racji wprowadzenia w naszym mieście żółtej strefy, zostaliśmy zmuszeni do odwołania tego wydarzenia, aczkolwiek jeśli tylko okoliczności pozwolą, postaramy się jak najszybciej taki piknik charytatywny zorganizować. Wszystkim, którzy włączyli się, bądź też wyrazili chęć pomocy w jego organizację z całego serca dziękujemy.
W związku z wprowadzeniem żółtej strefy w naszym mieście informujemy, że w odniesieniu do udziału w życiu religijnym i uczestnictwa we mszy świętej nic się nie zmienia. Nie ma ograniczeń co do ilości osób w kościele ale nadal pozostajemy
w obowiązku zasłaniania ust i nosa wewnątrz świątyni – chyba że ktoś nie może ze względów zdrowotnych, wtedy prosimy o zajmowanie miejsc w pierwszych ławkach bezpośrednio przed ołtarzem. Przy tej okazji chcielibyśmy zachęcić do zakupu mini przyłbicy, która może bardzo dobrze sprawdzić się w kościele, ponieważ pozwala nam swobodnie oddychać, modlić się i śpiewać oraz jest wykonana z przyjaznego dla skóry materiału. Koszt jednej przyłbicy 8 zł. Chętnych do zakupu prosimy o zgłoszenia w zakrystii. Przyłbice są zarówno dla dorosłych, jak i mniejsze dla dzieci.
2. W czwartek rozpoczęliśmy miesiąc październik – czas szczególnej modlitwy różańcowej. W naszym kościele różaniec codziennie o godz. 17.30. Dla dzieci są przygotowane specjalne wyklejanki z obrazami Matki Bożej.
3. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać XX Dzień Papieski pod hasłem „Totus Tuus”. Tradycyjnie odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na rzecz uzdolnionej młodzieży z ubogich rodzin, budując w ten sposób „żywy pomnik” Jana Pawła II. Ponownie polecamy do obejrzenia film pt. „Wojtyła. Śledztwo”, który jest wyświetlany w kinie Helios na os. Słonecznym o godz. 12.45.
4. W liturgii Kościoła obchodzimy: w poniedziałek wsp. św. s. Faustyny a w środę wsp. Matki Bożej Różańcowej. W tym dniu dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej będą miały poświęcenie swoich różańców, podczas mszy św. o godz. 18.00.
5. W najbliższą sobotę 10 października w bazylice pw. św. Jana Chrzciciela przy ul. Bogurodzicy o godz. 11.00 odbędą się uroczystości II rocznicy koronacji obrazu Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski.
6. W dniach 9 – 11 października (od piątku do niedzieli) w parafii pw. św. Jana Bosko przy ul. Witkiewicza odbędzie się kurs ewangelizacyjny dla wszystkich chętnych. Osoby, które chciałyby pogłębić swoją wiarę i odkryć Jezusa jako swojego Boga
i Pana nie tylko w teorii ale jako żyjącego i działającego Boga, serdecznie zapraszamy do udziału. Szczegóły dotyczące tego wydarzenia znajdują się na plakacie w gablocie przy wejściu do kościoła.
7. W przyszłą niedzielę o godz. 20.00 w sanktuarium NSPJ msza święta z okazji inauguracji nowego roku akademickiego w Szczecinie.
8. Spotkanie dla młodzieży szkół średnich oraz osób dorosłych, które chciałyby przygotować się do sakramentu bierzmowania odbędzie się we wtorek o godz. 18.00 w salce katechetycznej.
9. Zachęcamy do nabycia nowych numerów tygodników: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”, które dzisiaj poświęcone są szczególnie osobie św. Franciszka, którego wspominamy
w liturgii Kościoła. Zachęcamy do lektury. Za tydzień w „Gościu Niedzielnym” będzie dodatek w postaci przepięknego filmu pt. „Ziemia Maryi”. Chętnych do jego zakupu prosimy o dodatkowe zgłoszenia w zakrystii.
10. Dziękujemy za wspólne uwielbienie Boga w dzisiejszej liturgii oraz złożone ofiary.
Jednocześnie składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa oraz opieki Świętej Rodziny tym, którzy obchodzą urodziny, imieniny lub różne rocznice wydarzeń rodzinnych.