Dziś jest czwartek, 3 grudzień 2020. Imieniny: Franciszka, Ksawerego

Ogłoszenia duszpasterskie na 28 Niedzielę Zwykłą 2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na 11 października 2020 r.
1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy w naszej Ojczyźnie Dzień Papieski pod hasłem „Totus Tuus”. Został on ustanowiony dla upamiętnienia wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża 16 października 1978 r. oraz dla wsparcia uzdolnionych dzieci
i młodzieży z ubogich rodzin, dlatego przy wyjściu z kościoła prowadzona jest zbiórka ofiar do puszek na rzecz stypendiów, które będą na ten cel przeznaczone. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
2. We wtorek 13 października rozpoczyna swoją działalność „Akademia Miłości dla singli”. Szczegółowe informacje oraz zapisy znajdują się na stronie internetowej www.akademiamilosciszczecin.pl
3. W czwartek przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka Utraconego – czyli dzień szczególnej modlitwy za dzieci, które urodziły się martwe w wymiku poronienia. Pamiętajmy, że każdemu poczętemu dziecku należy się chrześcijański pochówek a rodzice mają prawo otrzymać ciało swojego dziecka do pochówku, nawet jeśli nie było ono w pełni ukształtowane w prcesie rozwojowym. Szczegółowe informacje odnośnie obchodów tego dnia i spotkania dla rodziców, którzy utracili swoje dzieci znajdują się w gablocie oraz na stronie internetowej www.fundacja.donumvitae.pl. W naszej parafii msza święta
w int. rodziców, którzy utracili swoje dziecko w czwartek o godz. 18.00.
4. W piątek przypada 11. r. śm. ks. abpa Mariana Przykuckiego. Msza święta w Jego intencji będzie odprawiona w katedrze w przyszłą niedzielę o godz. 12.00. Pamiętajmy o naszym dawnym pasterzu w osobistych modlitwach.
5. Nieustannie zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych codziennie
o godz. 17.30. (mieszkańcy ul. Słupskiej i tamtej części parafii przy krzyżu o g. 16.00).
6. Jutro o godz. 16.30 spotkanie dla kandydatów na ministrantów.
7. Spotkanie dla młodzieży klas VIII, która chciałaby przygotować się do sakramentu bierzmowania odbędzie się we wtorek o godz. 18.30 w salce katechetycznej.
8. Przypominamy, że w związku z wprowadzeniem żółtej strefy w odniesieniu do udziału w życiu religijnym i uczestnictwa we mszy świętej nic się nie zmienia. Nie ma ograniczeń co do ilości osób w kościele ale nadal pozostajemy w obowiązku zasłaniania ust i nosa – chyba że ktoś nie może ze względów zdrowotnych, wtedy prosimy o zajmowanie miejsc w pierwszych ławkach bezpośrednio przed ołtarzem. Osoby, które deklarowały zakup mini przyłbicy prosimy o zgłaszanie się do zakrystii. Przyłbice mogą zakupić także inne osoby, ponieważ jest przygotowana większa ich ilość. Koszt jednej przyłbicy 8 zł.
9. Od przyszłej niedzieli będzie można pobrać kartki wypominkowe do modlitwy za naszych zmarłych.
10. Miasto i Gmina Szczecin wprowadzają nowy program pomocowy dla osób niesamodzielnych, w tym osób z niepełnosprawnością. Szczegółowe informacje znajdziemy na plakacie w gablocie oraz na stronie internetowej www.zaopiekowani.szczecin.pl
11. W liturgii Kościoła obchodzimy: ww wtorek wsp. bł. Honorata Koźmińskiego
– kapłana; w czwartek wsp. św. Teresy od Jezusa – dziewicy i Doktora Kościoła;
w piątek wsp. św. Jadwigi Śląskiej – zakonnicy; w sobotę wsp. św. Ignacego Antiocheńskiego – biskupa i męczennika.
12. Zachęcamy do nabycia nowych numerów tygodników: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Dzisiejsze wydanie „Gościa Niedzielnego” zawiera film pt. „Ziemia Maryi”. Osoby, które specjalnie zamówiły dzisiejsze wydanie prosimy o odbiór w zakrystii.
13. Dziękujemy za wspólne uwielbienie Boga w dzisiejszej liturgii oraz złożone ofiary.
Jednocześnie składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa oraz opieki Świętej Rodziny tym, którzy obchodzą urodziny, imieniny lub różne rocznice wydarzeń rodzinnych.