Dziś jest czwartek, 3 grudzień 2020. Imieniny: Franciszka, Ksawerego

Ogłoszenia duszpasterskie na 29 Niedzielę Zwykłą 2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na 18 pażdziernika.
1. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone przed tygodniem do puszek na rzecz fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która wspiera zdolną młodzież będącą w trudnej sytuacji materialnej. W sumie zebrano 1860 zł. „Bóg zapłać” za te ofiary.
2. W minionym tygodniu został wykonany kolejny witraż do naszego kościoła. Tym razem jest to duże wąskie okno – pierwsze po prawej stronie od wejścia do kościoła.
3. Dzisiaj, pod hasłem „Oto ja, poślij mnie” przeżywamy w Kościele „Niedzielę Misyjną”, która rozpoczyna tydzień modlitw w intencji misji. Pamiętajmy, ze nasze codzienne życie, jest również wezwaniem do świadectwa, które dajemy przed światem i wśród ludzi, z którymi na co dzień żyjemy.
4. Dzisiaj w liturgii wspominamy św. Łukasza Ewangelistę – patrona służby zdrowia. Otoczmy naszą modlitwą lekarzy, pielęgniarki i personel wspomagający, szczególnie w obecnym czasie pandemii koronawirusa. Zachęcamy do uczestnictwa – w miarę możliwości – w Koronce do Bożego Miłosierdzia, która w naszej parafii odbywa się codziennie o godz. 15.00 w intencji o ustanie pandemii koronawirusa.
5. Nieustannie zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych codziennie o godz. 17.30. Już minęła połowa miesiąca, warto zatem zadać sobie pytanie, jak wygląda moja osobista czy wspólnotowa w parafii modlitwa różańcowa.
6. Jutro o godz. 16.30 w kościele spotkanie dla kandydatów na ministrantów.
7. We wtorek o godz. 18.30 w kościele spotkanie młodzieży szkół ponadpodstawowych przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
8. W środę o godz. 19.00 w kościele spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.
9. W związku z nowymi ograniczeniami wprowadzonymi z racji pandemii koronawirusa, pamiętajmy o zachowaniu odpowiedniego dystansu, zasłaniania ust i nosa oraz dezynfekcji rąk. Jeśli chodzi o ilość osób uczestniczących we mszy świętej to przy obecnej ilości wiernych, którzy w naszej parafii uczestniczą we mszy świętej zachowujemy wprowadzone normy.
10. Na stoliku przy wyjściu z kościoła znajdują się kartki do modlitwy za Zmarłych, za których modlimy się w „Wypominkach”. Możemy pobrać kartkę z wypisaną datą i wtedy również sami przyjść na modlitwę za Zmarłych, bądź też pobrać kartkę bez konkretnie określonej daty. Za wszelkie ofiary złożone z racji „Wypominek” składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
11. W liturgii Kościoła obchodzimy: w poniedziałek wsp. bł. ks. Jerzego Popiełuszki – kapłana i męczennika: jest to także Narodowy Dzień Pamięci Duchownych Niezłomnych; we wtorek wsp. św. Jana Kantego – kapłana; w czwartek wsp. św. Jana Pawła II – papieża.
12. W najbliższym tygodniu zostaną wykonane prace remontowe w domu dzieci mieszkających na terenie naszej parafii, które pozostają pod opieką dziadków. Gdyby ktoś chciał wspomóc te prace, może wpłacić swoją ofiarę na konto parafii
z dopiskiem „Kuba i Dominik”. Wszystkim osobom zaangażowanym w te prace i pomoc dzieciom, jak również tym, którzy już przekazali swoje środki finansowe lub rzeczowe składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
13. Zachęcamy do nabycia nowych numerów tygodników: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. W dzisiejszym wydaniu tygodnika NIEDZIELA temat główny: czy rozumiemy dzisiaj nauczanie św. Jana Pawła II?, natomiast „GOŚĆ NIEDZIELNY” jest poświęcony tematyce misyjnej. Zachęcamy do nabywania i lektury.
14. Dziękujemy za wspólne uwielbienie Boga w dzisiejszej liturgii oraz złożone ofiary.
Jednocześnie składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa oraz opieki Świętej Rodziny tym, którzy obchodzą urodziny, imieniny lub różne rocznice wydarzeń rodzinnych.