Dziś jest czwartek, 3 grudzień 2020. Imieniny: Franciszka, Ksawerego

Ogłoszenia duszpasterskie na 32 Niedzielę Zwykłą 2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na 8 listopada 2020 r.
1. W związku z wprowadzeniem nowych zasad epidemicznych i ograniczeń informujemy, że w naszej świątyni może przebywać 25 osób. Jednocześnie przypominamy, że już dwa tygodnie temu ks. abp metropolita udzielił dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej, zobowiązując jednocześnie do pobożnego uczestnictwa
w transmisjach radiowych, telewizyjnych lub internetowych oraz modlitwy w intencji wszystkich chorych, personelu medycznego, służb państwowych i wolontariuszy a także w intencji o ustanie pandemii.

2. W naszej parafii do końca listopada będzie sprawowana dodatkowa Msza Święta w niedzielę o godz. 15.00. Pamiętajmy też, że Msza Święta w sobotę o godz. 18.00 jest sprawowana z liturgii niedzielnej. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 15.00 udamy się na cmentarz, aby poświęcić nowy krzyż ufundowany przez Zakład Pogrzebowy ORION i dąbskie parafie.

3. W miesiącu listopadzie modlimy się szczególnie w intencji naszych Zmarłych i zyskujemy dla nich oraz za dusze w czyśćcu cierpiące odpusty. Zazwyczaj czyniliśmy to w dniach 1 – 8 listopada. Z racji epidemii ten okres został wydłużony do końca listopada.

4. Codziennie kwadrans przed wieczorną Mszą Świętą modlimy się za Zmarłych poleconych w WYPOMINKACH.

5. W związku z ograniczeniami epidemicznymi zostają zawieszone wszelkie spotkania duszpasterskie związane z przygotowaniem do I Komunii Świętej oraz do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Biuro parafialne będzie nieczynne, natomiast wszelkie sprawy prosimy zgłaszać w zakrystii lub umówić się telefonicznie.

6. W liturgii Kościoła obchodzimy: jutro święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej czyli katedry papieskiej; we wtorek wsp. św. Leona Wielkiego – papieża; w środę wsp. św. Marcina z Tours – biskupa; w czwartek wsp. św. Jozafata – biskupa i męczennika; w piątek wsp. świętych: Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystana – pierwszych polskich męczenników.

7. W środę przypada 102 r. odzyskania przez Polskę Niepodległości. Msza Święta
w intencji Ojczyzny o godz. 9.30 (nie będzie Mszy Świętej o godz. 8.00). Pamiętajmy, aby przygotować patriotyczny wygląd naszych domów i wspólnie cieszyć się darem wolności oraz budować poczucie wzajemnego szacunku i troski o naszą Ojczyznę. Msza Święta w intencji Ojczyzny w katedrze, będzie sprawowana o godz. 18.00.

8. Dziękujemy wszystkim, którzy angażują się w działanie JADŁODZIELNI i prosimy, aby pamiętać, że ważne są zostawiane różnego rodzaju produkty spożywcze, z których mogą skorzystać osoby uboższe ale przychodzą także bezdomni, którzy nie mają miejsca aby przygotować sobie posiłek, dlatego warto aby zostawiać tam np. gotowe kanapki, co pozwoli także i nam przez ich przygotowanie, zostawić cząstkę swojego serca. Bóg zapłać za wszelkie zaangażowanie.

9. Zachęcamy do nabycia nowych numerów tygodników: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”, które podejmują aktualne i burzliwe tematy z życia naszej Ojczyzny. Tygodniki kosztują po 6 zł. Od przyszłej niedzieli będzie możliwość zakupienia kalendarzy ściennych na przyszły rok z wyjątkowymi zdjęciami Jana Pawła II i kard. Stefana Wyszyńskiego. Na stoliku przy wyjściu z kościoła możemy obejrzeć kalendarz. Cena 20 zł.

10. W rozpoczynającym się tygodniu są wolne prawie wszystkie intencje Mszy Świętych, dlatego jeśli ktoś chciałby zamówić Mszę Świętą w jakiejś intencji, to jest taka możliwość.

11. Dziękujemy za wspólne uwielbienie Boga w dzisiejszej liturgii oraz złożone ofiary.
Jednocześnie składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa oraz opieki Wszystkich Świętych tym, którzy obchodzą urodziny, imieniny lub różne rocznice wydarzeń rodzinnych.