Dziś jest czwartek, 3 grudzień 2020. Imieniny: Franciszka, Ksawerego

Ogłoszenia duszpasterskie na 33 Niedzielę Zwykłą 2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na 15 listopada 2020 r.
1. Powoli dobiega końca rok liturgiczny w Kościele. Za tydzień będziemy obchodzić uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

2. W związku z ograniczeniami odnośnie ilości osób, które mogą przebywać wewnątrz świątyni, do końca listopada będzie sprawowana dodatkowa Msza Święta w niedzielę o godz. 15.00. Pamiętajmy też, że Msza Święta w sobotę o godz. 18.00 jest sprawowana z liturgii niedzielnej.

3. Codziennie kwadrans przed wieczorną Mszą Świętą modlimy się za Zmarłych poleconych
w WYPOMINKACH.

4. W związku z ograniczeniami epidemicznymi zostają zawieszone wszelkie spotkania duszpasterskie związane z przygotowaniem do I Komunii Świętej oraz do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Biuro parafialne będzie nieczynne, natomiast wszelkie sprawy prosimy zgłaszać w zakrystii lub umówić się telefonicznie.

5. W liturgii Kościoła obchodzimy: w poniedziałek wsp. Matki Bożej Ostrobramskiej; we wtorek – wsp. św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy; w środę – wsp. bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy; w piątek wsp. św. Rafała Kalinowskiego, kapłana; w sobotę – wsp. Ofiarowania NMP.

6. Zachęcamy do nabycia nowych numerów tygodników: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”, które podejmują aktualne tematy z życia naszej Ojczyzny i Kościoła m.in. dotyczące strajku kobiet.

7. W zakrystii można nabyć piękne kalendarze ścienne na przyszły rok, z wyjątkowymi zdjęciami Jana Pawła II i kard. Stefana Wyszyńskiego. Na stoliku przy wyjściu z kościoła możemy obejrzeć taki kalendarz, którego cena wynosi 20 zł.. Jest to cena promocyjna dla parafii a ponadto są przewidziane rabaty przy zakupie większej ilości.

8. Dziękujemy za wspólne uwielbienie Boga w dzisiejszej liturgii oraz złożone ofiary.
Jednocześnie składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa oraz opieki Wszystkich Świętych tym, którzy obchodzą urodziny, imieniny lub różne rocznice wydarzeń rodzinnych.

9. We wtorek o godz. 12.00 w dużym kościele w Dąbiu odbędzie się pogrzeb +ks. Wojciecha Czerwińskiego, który przez kilka miesięcy w 1996 r. pełnił także posługę w naszej parafii a następnie odbędzie się pochówek na cmentarzu w Dąbiu. Polecajmy miłosiernemu Bogu +ks. Wojciecha oraz Zmarłych z naszych rodzin i polecanych w Wypominkach: Wieczny…