Dziś jest poniedziałek, 1 marzec 2021. Imieniny: Antoniego, Radosława

Ogłoszenia duszpasterskie na I Niedzielę Wielkiego Postu

Ogłoszenia duszpasterskie na 21 lutego 2021 r.
1. Rozpoczęliśmy Wielki Post. Zachęcamy, aby ten okres uczynić błogosławionym czasem wzrastania w wierze, pracy nad sobą w postaci większej wstrzemięźliwości i ascezy oraz pełnienia uczynków miłości. Pomocą niech będzie udział w nabożeństwach wielkopostnych tj. Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 18.30, natomiast Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17.15.

2. Jutro obchodzimy w liturgii Kościoła święto Katedry św. Piotra, natomiast w czwartek przypada rocznica przeniesienia stolicy biskupstwa pomorskiego z Wolina do Kamienia i ustanowienia diecezji kamieńskiej w 1188 r.

3. Polecamy nowe wydania tygodników NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY. Tygodnik NIEDZIELA rozpoczyna cykl artykułów poświęconych 30. rocznicy pielgrzymki Jana Pawła II do Polski, która opierała się na rozważaniach Dekalogu, natomiast GOŚĆ NIEDZIELNY rozpoczyna wędrówkę przez Wielki Post w oparciu o nauczanie założyciela Ruchu Światło – Życie czyli tzw. oazy Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego. Dzieciom i młodzieży polecamy nowe numery miesięcznika MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY.

4. Dziękujemy za wspólne uwielbienie Boga w dzisiejszej liturgii oraz złożone ofiary.
Jednocześnie wszystkim wiernym składamy serdeczne życzenia obfitości darów Bożych oraz opieki Maryi i św. Józefa na czas Wielkiego Postu, pamiętając szczególnie o tych, którzy w tym tygodniu przeżywają swoje urodziny, imieniny lub rocznice wydarzeń rodzinnych.

5. W minioną środę zakończył swe ziemskie życie +Leon Stankiewicz z ul. Kraszewskiego. Jego pogrzeb odbędzie się w najbliższy piątek o godz. 12.00 w naszym kościele. Wieczny odpoczynek…