Dziś jest wtorek, 11 maj 2021. Imieniny: Igi, Miry

Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę Wielkiego Postu

Ogłoszenia duszpasterskie na 28 lutego 2021 r.
1. Przeżywamy II Niedzielę Wielkiego Postu, która zachęca nas do przemienienia naszego życia tak, aby było ono ciągłym podążaniem za Jezusem, który objawia nam dziś w Ewangelii swoją boską naturę. Pomocą na tej drodze niech będzie dla nas udział w nabożeństwach wielkopostnych tj. Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.30 dla dzieci oraz o godz. 18.30 dla młodzieży i dorosłych. Po nabożeństwie odbędzie się modlitewna adoracja ze śpiewem, natomiast Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17.15.

2. Szczególnym wydarzeniem w przeżywaniu Wielkiego Postu są rekolekcje wielkopostne, które w naszej parafii rozpoczniemy w przyszłą niedzielę 7 marca (do wtorku włącznie), a które poprowadzi o. Ireneusz Wybraniak z zakonu paulinów – opiekunów Jasnej Góry. Już teraz prosimy o modlitwę w intencji o jak najlepsze duchowe owoce tych rekolekcji oraz zarezerwowanie czasu na ich przeżycie.

3. Zapraszamy mężczyzn na Mszę Świętą we wtorek połączoną z modlitwą do św. Józefa i na spotkanie braterskie w salce katechetycznej.

4. Wszystkich chętnych zapraszamy na spotkania biblijne w czwartek po wieczornej Mszy Św.

5. Spotkania dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania we wtorek o godz. 17.00 oraz w środę o godz. 19.00 według ustalonych grup.

6. Spotkania dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej w piątek o godz. 16.00 i 17.00.

7. W czwartek przypada święto św. Kazimierza a zarazem I czwartek miesiąca. W piątek od godz. 9.00 odwiedziny chorych w ich domach a w sobotę o godz. 8.00 Msza Święta w intencji wspólnoty Żywego Różańca i zmiana tajemnic różańcowych.

8. Po ubiegłotygodniowej prośbie odnośnie zaangażowania parafian w różne akcje i wydarzenia oraz dzieleniu się pomysłami różnych inicjatyw, które mogą odbyć się w naszej parafii, zgłosiła się nasza parafianka z pomysłem zorganizowania badań mammograficznych dla kobiet, i takie badania odbędą się za miesiąc tj. 26 i 27 marca.
O szczegółach poinformujemy w późniejszym terminie.

9. Nasza starsza parafianka zgubiła w minionym tygodniu na cmentarzu nakładkę do aparatu słuchowego zakładaną na ucho. Gdyby ktoś znalazł prosimy o zostawienie w zakrystii.

10. Polecamy nowe wydania tygodników NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY. Tygodnik NIEDZIELA podaje m.in. instrukcję na wielkopostną drogę, natomiast GOŚĆ NIEDZIELNY pisze o wykuwaniu osobowości mężczyzny. Dzieciom i młodzieży polecamy nowy numer miesięcznika MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY a wszystkim wiernym bezpłatne czasopismo DOBRE NOWINY, w którym przeczytamy m.in. o skutkach apostazji.

11. Dziękujemy za wspólne uwielbienie Boga w dzisiejszej liturgii oraz złożone ofiary.
Jednocześnie wszystkim wiernym składamy serdeczne życzenia obfitości darów Bożych oraz opieki Maryi i św. Józefa na czas Wielkiego Postu, pamiętając szczególnie o tych, którzy w tym tygodniu przeżywają swoje urodziny, imieniny lub rocznice wydarzeń rodzinnych.

12. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby naszych parafian: +Leona Stankiewicza (ul. Kraszewskiego); +Reginy Hawrył (ul. Jugosłowiańska) i +Romana Rymasza (ul. Goplańska). W ich intencji oraz za zmarłych z naszych rodzin a także na Żołnierzy Wyklętych, których Narodowy Dzień Pamięci jutro przypada, pomódlmy się wspólnie.