Dziś jest poniedziałek, 1 marzec 2021. Imieniny: Antoniego, Radosława

Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę Zwykłą

Ogłoszenia duszpasterskie na 17 stycznia 2021 r.
1. Dzisiaj obchodzimy Dzień Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce. Pamiętajmy o wspólnych korzeniach, jakie posiadają chrześcijaństwo i judaizm.

2. Od jutra rozpoczyna się „Tydzień powszechnej modlitwy o jedność chrześcijan”. Niech nie zabraknie w naszych modlitwach tej intencji, aby wyznawcy Chrystusa stanowili jedno.

3. W przyszłą niedzielę - z woli papieża Franciszka - będziemy po raz drugi obchodzić Niedzielę Słowa Bożego. Z tej racji nieustannie zachęcamy do codziennej osobistej – choćby w niewielkim fragmencie – lektury Pisma Świętego.

4. Także w przyszłą niedzielę po każdej Mszy Świętej odbędzie się zbiórka ofiar na rzecz mieszkańców Chorwacji poszkodowanych przez trzęsienie ziemi.

5. Dziękujemy wszystkim, którzy wyrazili chęć odwiedzin kolędowych i błogosławieństwa domu/mieszkania w tradycyjnej formie. Do tej pory zgłosiło się prawie 50 osób/rodzin. Jeżeli są chętne kolejne osoby/rodziny, prosimy o zgłoszenia w zakrystii lub telefonicznie. Ewentualna wizyta duszpasterska dla wszystkich wiernych, będzie się mogła odbyć po ustaniu pandemii koronawirusa.

6. Informujemy, że z racji ograniczeń dotyczących ilości osób mogących uczestniczyć w Eucharystii, nadal będzie sprawowana dodatkowa Msza Święta w niedzielę o godz. 15.00.

7. W zakrystii są nadal do nabycia w cenie 8 zł. miniprzyłbice, które mogą stanowić wygodny sposób na zachowanie zaleceń epidemicznych i zachować komfort modlitwy i śpiewu.

8. Przypominamy, że została rozpisana na cały rok Księga Intencji Mszy Świętych, dlatego zachęcamy, aby zarezerwować w zakrystii terminy Mszy Świętych związane z różnymi rocznicami i wydarzeniami rodzinnymi, jak np. urodziny, imieniny, rocznica ślubu czy rocznica śmierci naszych bliskich (informujemy też, że ofiarę można wtedy złożyć w terminie odprawianej Mszy Świętej). Ponadto na ten tydzień oraz na przyszłą niedzielę są wolne intencje Mszy Świętych.

9. Polecamy prasę katolicką. Tygodnik NIEDZIELA podejmuje temat jedności wyznawców Chrystusa oraz przypomina postać Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, natomiast GOŚĆ NIEDZIELNY przedstawia etyczne aspekty szczepienia przeciw COVID-19.oraz ukazuje na czym polega tzw.."Post Daniela".

10. Dziękujemy za wspólne uwielbienie Boga w dzisiejszej liturgii oraz złożone ofiary. Jednocześnie składamy wszystkim wiernym serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa a szczególnie tym, którzy w najbliższych dniach obchodzą urodziny, imieniny lub różne rocznice wydarzeń rodzinnych. W sposób szczególny pomódlmy się w intencji ks. bpa Henryka Wejmana, który we wtorek obchodzi swoje imienny oraz za wszystkich solenizantów i jubilatów tego tygodnia: Święty Michale Archaniele…