Dziś jest wtorek, 11 maj 2021. Imieniny: Igi, Miry

Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Wielkanocną

Ogłoszenia duszpasterskie na 18 kwietnia 2021 r.
1. Dzisiaj w naszej wspólnocie parafialnej obchodzimy Jubileusz 40-lecia Kapłaństwa ks. kan. Mariana Szostaka, poprzedniego proboszcza w naszej parafii. Pamiętajmy w naszej osobistej modlitwie o Dostojnym Jubilacie i niech to będzie szczególny dar wdzięczności za posługę w naszej parafii a przede wszystkim za troskę o świątynię.

2. W Kościele w Polsce przeżywamy Niedzielę Biblijną a zarazem V Narodowe Czytanie Pisma Świętego. Nieustannie zachęcamy do osobistej lektury Słowa Bożego w domu a od dzisiejszej niedzieli mamy także do dyspozycji Pismo Święte, które znajduje się w ławkach kościelnych, aby służyło nam w osobistej modlitwie w świątyni. Zachęcamy także do udziału w Kręgu Biblijnym, który spotyka się w każdy czwartek po wieczornej Mszy Świętej.

3. Dzisiaj na Jasnych Błoniach przy figurze św. Jana Pawła II, zamiast dorocznego „Marszu dla Życia” w godz. 12.00 – 21.00 odbywa się akcja pt. „Usłysz”, polegająca na tym, że każdy kto popiera życie od poczęcia do naturalnej śmierci będzie mógł uderzyć w dzwon „Głos Nienarodzonych”, który został w ub. r. poświęcony w Rzymie przez papieża Franciszka.

4. W środę o godz. 19.00 spotkanie młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

5. W piątek o godz. 16.00 i 17.00 spotkania dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.

6. W minionym tygodniu zostały zamontowane ostatnie witraże do naszego kościoła. Ich poświęcenie nastąpi w późniejszym terminie.

7. Został opróżniony kontener na makulaturę, z którego dochód jest przeznaczony na misje. Można przynosić kolejne materiały.

8. W niedzielę 2 maja o godz. 12.30 będzie sprawowana Msza Święta w intencji motocyklistów z okazji rozpoczęcia nowego sezonu motocyklowego.

9. Polecamy nowe wydania tygodników NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY. W tygodniku NIEDZIELA przeczytamy m.in. o tym czy Sąd Boży przeraża czy daje nadzieję oraz o tym jak czytać BIBILĘ, natomiast GOŚĆ NIEDZIELNY podejmuje temat rehabilitacji ozdrowieńców oraz wspomina osobę + Krzysztofa Krawczyka.

10. Dziękujemy za wspólne uwielbienie Boga w dzisiejszej liturgii oraz złożone ofiary.
Jednocześnie wszystkim wiernym składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa, pamiętając szczególnie o tych, którzy w tym tygodniu przeżywają swoje urodziny, imieniny lub rocznice wydarzeń rodzinnych.

11. Wczoraj zakończył swoje ziemskie pielgrzymowanie pochodzący z naszej parafii ks. prałat Zygmunt Kraszewski, który przeżył 72 lata życia i 47 lat kapłaństwa. Jego pogrzeb odbędzie się w Bierzwniku w środę o godz. 11.00. Polecajmy Zmarłego Kapłana miłosiernemu Bogu…