Dziś jest poniedziałek, 10 maj 2021. Imieniny: Antoniego, Antonina

Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Wielkiego Postu

Ogłoszenia duszpasterskie na 7 marca 2021 r.
1. Rozpoczynamy dzisiaj rekolekcje wielkopostne, które potrwają do wtorku włącznie. Rekolekcje prowadzi o. Ireneusz Wybraniak z zakonu Ojców Paulinów - stróżów Jasnej Góry. Rekolekcje będą się odbywały według następującego planu: Msze Święte z naukami rekolekcyjnymi codziennie o godz. 8.00 i 18.00 oraz dodatkowo o godz. 16.30 i 19.30. Na godz. 16.30 zapraszamy szczególnie dzieci wraz z rodzicami oraz młodzież (we wtorek dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej będą miały poświęcenie książeczek do nabożeństwa), natomiast na pozostałych Mszach Świętych nauka rekolekcyjna dla wszystkich. Prosimy, aby zarezerwować czas na przeżycie rekolekcji i spowiedź świętą oraz modlitwę w intencji o jak najlepsze owoce rekolekcji dla całej parafii. Ofiary składane na tacę w poniedziałek i wtorek będą naszym darem wdzięczności za posługę o. Ireneusza. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

2. Przypominamy o nabożeństwach wielkopostnych tj. Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.30 dla dzieci oraz o godz. 18.30 dla młodzieży i dorosłych. Po nabożeństwie w piątek modlitewna adoracja ze śpiewem, natomiast Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17.15.

3. Zapraszamy mężczyzn na Mszę Świętą we wtorek o godz. 18.00 połączoną z modlitwą do św. Józefa i na spotkanie braterskie w salce katechetycznej. Od środy rozpoczniemy nowennę przed uroczystością św. Józefa, dlatego zapraszamy szczególnie panów w poszczególne dni tygodnia na Mszę Świętą i wspólną modlitwę.

4. Wszystkich chętnych zapraszamy na spotkania biblijne w czwartek po wieczornej Mszy Świętej.

5. Spotkania dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej w piątek o godz. 16.00 i 17.00.

6. Za tydzień będą rozprowadzane świece i baranki wielkanocne.

7. Został opróżniony kontener na makulaturę na misje. Można przynosić kolejną makulaturę.

8. Zachęcamy bezpośrednio po Mszy Świętej do odwiedzenia naszej salki katechetycznej, gdzie można wypić herbatę, poczytać prasę katolicką i książki z naszej parafialnej biblioteki.

9. Polecamy nowe wydania tygodników NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY. Tygodnik NIEDZIELA pisze m.in. o przemocy w domowym zaciszu oraz sieci 5G w praktyce, natomiast GOŚĆ NIEDZIELNY m.in. przedstawia postać Stefana Kisielewskiego oraz losy żołnierzy cichociemnych. Za tydzień ukaże się dodatkowy numer poświęcony osobie św. Józefa.

10. Dziękujemy za wspólne uwielbienie Boga w dzisiejszej liturgii oraz złożone ofiary.
Jednocześnie wszystkim wiernym składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa, pamiętając szczególnie o paniach, które obchodzą swoje święto oraz o tych, którzy w tym tygodniu przeżywają swoje urodziny, imieniny lub rocznice wydarzeń rodzinnych.