Dziś jest poniedziałek, 1 marzec 2021. Imieniny: Antoniego, Radosława

Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Zwykłą

Ogłoszenia duszpasterskie na 24 stycznia 2021 r.
1. Dzisiaj przeżywamy po raz drugi ustanowioną przez papieża Franciszka Niedzielę Słowa Bożego. Z tej racji nieustannie zachęcamy do codziennej osobistej – choćby w niewielkim fragmencie – lektury Pisma Świętego, a szczególnie w niedzielę, do przeczytania w rodzinnym gronie Ewangelii na dany dzień.

2. Jutro dobiega końca „Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan”, który w tym roku przeżywany jest pod hasłem: „Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc” (por. J 15,5-9). Z tej racji dzisiaj, w szczecińskiej katedrze o godz. 18.00 będzie sprawowana Msza święta w intencji o jedność chrześcijan, natomiast o godz. 19.00 będzie odprawiona Liturgia Słowa pod przewodnictwem ks. bpa Henryka Wejmana, z udziałem przedstawicieli innych wyznań chrześcijańskich.

3. Dzisiaj po każdej Mszy Świętej odbywa się zbiórka ofiar do puszek na rzecz mieszkańców Chorwacji poszkodowanych przez trzęsienie ziemi. Puszki znajdują się na stoliku przy wyjściu z kościoła i mają zdjęte pokrywy, tak aby nie tworzyć kolejek przy wrzucaniu ofiar, za które składamy serdeczne BÓG ZAPŁAĆ.

4. We wtorek będzie obchodzony w Kościele katolickim w Polsce „Dzień Islamu”, pod hasłem „Chrześcijanie i muzułmanie: wspólnie chroniąc miejsca kultu”.

5. Spotkania z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii Świętej rozpoczną się od pierwszego piątku lutego tj. 5 lutego.

6. W najbliższy piątek zostanie podstawiony kontener na makulaturę, z której zebrane środki są przeznaczone na cele misyjne. Kontener będzie stał do następnego poniedziałku 1 lutego.

7. Przypominamy, że została rozpisana na cały rok Księga Intencji Mszy Świętych, dlatego zachęcamy, aby zarezerwować w zakrystii terminy Mszy Świętych, natomiast ofiarę można wtedy złożyć w terminie odprawianej Mszy Świętej.

8. Polecamy prasę katolicką, tj, nowe wydania tygodników NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY, które podejmują jakże ważną tematykę roli mediów we współczesnym świecie.

9. Dziękujemy za wspólne uwielbienie Boga w dzisiejszej liturgii oraz złożone ofiary. Jednocześnie składamy wszystkim wiernym serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa oraz obfitości darów Bożych a szczególnie babciom i dziadkom, którzy w minionym tygodniu obchodzili swoje święto, jak również tym, którzy w najbliższych dniach będą przeżywać urodziny, imieniny lub różne rocznice wydarzeń rodzinnych. W ich intencji oraz za naszą Ojczyznę i Kościół w Polsce, a szczególnie za naszą archidiecezję i abpa Andrzeja pomódlmy się wspólnie: Święty Michale Archaniele…