Dziś jest poniedziałek, 1 marzec 2021. Imieniny: Antoniego, Radosława

Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Adwentu

Ogłoszenia duszpasterskie na 20 grudnia 2020 r.
1. Przeżywamy IV Niedzielę Adwentu. Przed nami ostatnie dni przygotowań do świąt Bożego Narodzenia. Pamiętajmy, aby oprócz zewnętrznych porządków nie zapomnieć o swoim wnętrzu i przygotować serca tak, aby w stanie łaski uświęcającej przeżyć święta. Codziennie przed poranną Mszą Świętą, która do czwartku włącznie będzie sprawowana
o godz. 7.00 i wieczorną Mszą Świętą o godz. 18.00 jest możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania co najmniej pół godziny wcześniej. (prosimy, aby dzieci na wtorek przygotowały swoje plakaty roratnie i przyniosły je do kościoła)

2. W czwartek przeżywamy wigilię Bożego Narodzenia. Niech wieczerza wigilijna będzie poprzedzona wspólną modlitwą rodzinną i odczytaniem fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Jezusa (Łk 2, 1- 14). Pamiętajmy aby zgodnie z tradycją przeżyć ten dzień zachowując post. Msze Święte zwane Pasterką będziemy sprawować o godz. 22.00 i 24.00.
Z racji ograniczeń epidemicznych odnośnie ilości osób w kościele, trudno byłoby nam wszystkim się zmieścić, dlatego będzie przygotowane nagłośnienie na zewnątrz kościoła aby można było w ten sposób uczestniczyć zachowując dystans, zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami, które na to pozwalają i które prosimy respektować.

3. W piątek uroczystość Bożego Narodzenia. Msze Święte będą sprawowane tak jak w każdą niedzielę, wraz z dodatkową Mszą Świętą o godz. 15.00, którą będziemy sprawować w każdą niedzielę i święta przynajmniej do 17 stycznia włącznie. W sobotę drugi dzień świąt Bożego Narodzenia – Msze Święte również będą sprawowane tak jak w każdą niedzielę. Przyszła niedziela to Niedziela Świętej Rodziny. Podczas każdej Mszy Świętej nastąpi odnowienie przyrzeczeń małżeńskich, dlatego zachęcamy małżonków do wspólnego uczestnictwa w Eucharystii.

4. Na stoliku po lewej stronie klęcznika komunijnego znajdują się opłatki na stół wigilijny, z których ofiary są przeznaczone na seminarium duchowne. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Obok opłatków są kalendarze ze św. Janem Pawłem II i kard. Stefanem Wyszyńskim, które mogą stanowić prezent z okazji zbliżających się świąt. Zachęcamy do nabywania.

5. Dziękujemy tym, którzy włączyli się w akcję „Paczuszka dla maluszka” i przynieśli przygotowane paczki. Dziękujemy także za paczki przeznaczone dla naszych parafian, które zostały wczoraj dostarczone do 17 miejsc w naszej parafii, tj. rodzin lub osób samotnych. W ich imieniu wyrażamy głęboką wdzięczność za każdy gest życzliwości i wsparcia: Bóg zapłać.

6. W związku z pytaniami odnośnie kolędy informujemy, że zgodnie z wytycznymi ks. abpa metropolity Andrzeja Dzięgi wizyta kolędowa w dotychczasowej formie zostaje odwołana a czas spotkań duszpasterskich z wiernymi odłożony na czas po zakończeniu pandemii. Niemniej jednak, jeśli ktoś wyrazi takie pragnienie, aby spotkać się w tradycyjnej formie na początku Nowego Roku, tzn. po zakończeniu narodowej kwarantanny i przy zachowaniu obowiązujących zasad epidemicznych, wtedy takie spotkanie może się odbyć jedynie na indywidualne zaproszenie. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii lub telefonicznie.

7. Zachęcamy do nabycia nowych numerów tygodników: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Tygodnik NIEDZIELA podejmuje temat Kościoła i jego przyszłości, natomiast GOŚĆ NIEDZIELNY troskę o chorych w czasie pandemii.

8. Dziękujemy za wspólne uwielbienie Boga w dzisiejszej liturgii oraz złożone ofiary.
Jednocześnie składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa oraz głębokiej i ufnej wiary tym, którzy obchodzą urodziny, imieniny lub różne rocznice wydarzeń rodzinnych.