Dziś jest wtorek, 11 maj 2021. Imieniny: Igi, Miry

Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Wielkanocną

Ogłoszenia duszpasterskie na 25 kwietnia 2021 r.
1. Przeżywamy dzisiaj niedzielę Jezusa Chrystusa Dobrego Pasterza. Pamiętajmy o modlitwie w intencji o nowe powołania kapłańskie aby nie zabrakło tych, którzy za jakiś czas będą sprawować sakramenty święte i odprowadzać nas na miejsce wiecznego spoczynku. Jednocześnie dzisiejszy dzień to XV Ogólnopolska Niedziela Modlitw za Kierowców. Pamiętajmy o bezpiecznym korzystaniu z środków lokomocji i modlitwie przed jazdą.

2. We wtorek przypada 7. rocznica kanonizacji św. Jana Pawła II i Jana XXIII, natomiast w czwartek święto św. Katarzyny Sieneńskiej Patronki Europy a zarazem dzień męczeństwa duchowieństwa polskiego w czasie II Wojny Światowej oraz 14. r. śm. +ks. abpa Kazimierza Majdańskiego, natomiast w sobotę 11. r. śm. ks. abpa Zygmunta Kamińskiego. W katedrze w poszczególne dni będą sprawowane Msze Święte o godz. 18.00 w intencji naszych Pasterzy.

3. W środę o godz. 19.00 spotkanie młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

4. W piątek o godz. 16.00 i 17.00 spotkania dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.

5. W sobotę rozpoczniemy miesiąc maj wspominając w pierwszym dniu św. Józefa – rzemieślnika, otaczając modlitwą wszystkich pracujących. Poranna Msza Święta będzie połączona z modlitwą wspólnoty Żywego Różańca. Od tego dnia rozpoczną się w naszej parafii uroczystości I Komunii Świętej w gronie rodzinnym, które będą się odbywały przez cały miesiąc maj. Jednocześnie od soboty rozpoczniemy nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.30. Dla dzieci będą przygotowane specjalne wyklejanki.

6. W przyszłą niedzielę 2 maja o godz. 12.30 będzie sprawowana Msza Święta w intencji motocyklistów z okazji rozpoczęcia nowego sezonu motocyklowego.

7. W gablocie kościoła znajdują się informacje dotyczące edukacji muzycznej w dziedzinie muzyki sakralnej w Akademii Sztuki oraz w Studium Organistowskim. Zachęcamy osoby, które chciałyby skorzystać z tej oferty do zapoznania się z tymi informacjami.

8. Polecamy nowe wydania tygodników NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY. W tygodniku NIEDZIELA poczytamy m.in. o moralnej ocenie szczepionek przeciw Covid-19 i pierwszym polskim samochodzie elektrycznym, natomiast GOŚĆ NIEDZIELNY ukazuje nam rolę kierownika duchowego w życiu wiary oraz postać polskiego wynalazcy telewizji kolorowej. Starszym dzieciom polecamy nowy numer MAŁEGO GOŚCIA NIEDZIELNEGO a wszystkim wiernym lekturę bezpłatnego miesięcznika DOBRE NOWINY, który znajduje się w kruchcie wejściowej kościoła.

9. Dziękujemy za wspólne uwielbienie Boga w dzisiejszej liturgii oraz złożone ofiary. Jednocześnie wszystkim wiernym składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa, pamiętając szczególnie o tych, którzy w tym tygodniu przeżywają swoje urodziny, imieniny lub rocznice wydarzeń rodzinnych.

10. W minionym tygodniu zakończyli swoje ziemskie pielgrzymowanie: +Józef Kapuściński (z ul. Elbląskiej); +Władysław Kabat (z ul. Jugosłowiańskiej) oraz zmarły po długiej i ciężkiej chorobie w 29 roku życia mąż i ojciec dwójki dzieci: +Mateusz Klockowski (z ul. Uznamskiej), którego pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 10.00. Polecajmy tych Zmarłych i naszych bliskich Zmarłych miłosiernemu Bogu: Wieczny odpoczynek….