Dziś jest poniedziałek, 10 maj 2021. Imieniny: Antoniego, Antonina

Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Wielkiego Postu

Ogłoszenia duszpasterskie na 14 marca 2021 r.
1. Przeżywamy IV Niedzielę Wielkiego Postu, w której odkrywamy na nowo plan Boga wobec świata i człowieka. Przyjmijmy go z wiarą i odpowiedzmy naszym życiem na Bożą miłość.

2. Od dzisiaj są do nabycia baranki i świece wielkanocne, które znajdują się na stoliku przy wejściu do zakrystii.

3. Trwamy na modlitwie – nowennie przed uroczystością św. Józefa, którą będziemy obchodzić w najbliższy piątek. Modlimy się w intencji wszystkich mężczyzn w naszej parafii, których zapraszamy szczególnie we wtorek na wspólną modlitwę i spotkanie braterskie w salce katechetycznej.

4. Wszystkich chętnych zapraszamy na spotkania biblijne w czwartek po wieczornej Mszy Św.

5. Spotkania dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej oraz młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania według ustalonego planu.

6. Przypominamy o nabożeństwach wielkopostnych tj. Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.30 dla dzieci oraz o godz. 18.30 dla młodzieży i dorosłych. Po nabożeństwie w piątek modlitewna adoracja ze śpiewem, natomiast Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17.15.

7. Za niespełna dwa tygodnie w dn. 26 – 27 marca (piątek i sobota), w specjalnym autokarze na parkingu przed kościołem odbędą się badania mammograficzne. Są one bezpłatne dla kobiet w wieku 50 – 69 lat, natomiast dla pozostałych kosztują 130 zł. Aby wziąć udział w badaniu należy zarejestrować się telefonicznie lub poprzez internet. Informacje o badaniu znajdują się na stoliku przy wyjściu z kościoła. Prosimy o pobranie kartek z informacjami. Można zachęcić inne znajome osoby. Miejsce zamieszkania nie ma tutaj znaczenia.

8. Zachęcamy bezpośrednio po Mszy Świętej do odwiedzenia naszej salki katechetycznej, gdzie można wypić herbatę, poczytać prasę katolicką i książki z naszej parafialnej biblioteki.

9. Polecamy nowe wydania tygodników NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY a panom wydanie specjalne GOŚCIA NIEDZIELNEGO poświęcone osobie św. Józefa (9 zł.)

10. Dziękujemy za wspólne uwielbienie Boga w dzisiejszej liturgii oraz złożone ofiary.
Jednocześnie wszystkim wiernym składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa, pamiętając szczególnie o paniach, które obchodzą swoje święto oraz o tych, którzy w tym tygodniu przeżywają swoje urodziny, imieniny lub rocznice wydarzeń rodzinnych.