Dziś jest poniedziałek, 1 marzec 2021. Imieniny: Antoniego, Radosława

Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Zwykłą

Ogłoszenia duszpasterskie na 31 stycznia 2021 r.
1. Dziękujemy za ofiary złożone przed tygodniem do puszek na rzecz mieszkańców Chorwacji poszkodowanych przez trzęsienie ziemi. Zebrano 1484 zł., które poprzez CARITAS Polska zostaną przekazane potrzebującym. Bóg zapłać za te ofiary.

2. We wtorek będziemy przeżywać święto Ofiarowania Pańskiego, zwane w naszej tradycji świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze święte o godz. 8.00 i 18.00 z poświęceniem świec.

3. 2 lutego w całym Kościele obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego czyli zakonnego i obejmujemy naszą modlitwą siostry zakonne, zakonników i braci zakonnych oraz osoby świeckie życia konsekrowanego a szczególnie ojców pochodzących z naszej wspólnoty parafialnej: o. Sebastiana Stasiaka, o. Krzysztofa Jezierskiego oraz o. Andrzeja Małka. Ofiary składane w tym dniu na tacę są przeznaczone na utrzymanie zakonów kontemplacyjnych.

4. Dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej zapraszamy wraz z rodzicami na Mszę Świętą we wtorek o godz. 17.00 na poświęcenie świec komunijnych, jednocześnie przypominając, że od najbliższego piątku rozpoczną się cotygodniowe spotkania z dziećmi w ramach przygotowań do I Komunii Świętej: godz. 16.00 – klasa „A” i godz. 17.00 kl. „B”.

5. W tym tygodniu będziemy przeżywać I czwartek, piątek i sobotę miesiąca. W piątek od godz. 9.00 odwiedziny chorych (według kolejności odwiedzin z grudnia). W sobotę o godz. 8.00 Msza Święta oraz modlitwa różańcowa wspólnoty Żywego Różańca.

6. Przy wjeździe na teren kościoła od strony ul. Czarnogórskiej znajduje się kontener na makulaturę, z której zebrane środki są przeznaczone na cele misyjne. Kontener będzie stał do poniedziałku. Tę akcję będziemy powtarzać co miesiąc.

7. W minionym tygodniu został zamontowany kolejny witraż do naszego kościoła.

8. Polecamy prasę katolicką, tj, nowe wydania tygodników NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY, które podejmują aktualne tematy z życia Kościoła, Ojczyny i świata, natomiast przy wyjściu z kościoła znajduje się nowe wydanie bezpłatnego miesięcznika DOBRE NOWINY, który polecamy osobistej lekturze wszystkich wiernych.

9. Dziękujemy za wspólne uwielbienie Boga w dzisiejszej liturgii oraz złożone ofiary.
Jednocześnie składamy wszystkim wiernym serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa oraz obfitości darów Bożych, pamiętając o tych, którzy w najbliższych dniach będą przeżywać urodziny, imieniny lub różne rocznice wydarzeń rodzinnych a szczególnie modląc się w intencji ks. bpa Mariana Błażeja z okazji przypadających w środę imienin.

10. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku + Andrzeja Betkę z ul. Szybowcowej oraz + Józefę Piszczyk z ul. Bośniackiej. Wieczny odpoczynek…