Dziś jest poniedziałek, 1 marzec 2021. Imieniny: Antoniego, Radosława

Ogłoszenia duszpasterskie na niedzielę 3 stycznia 2021 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na 3 stycznia 2021 r.
1. Przypominamy, że poranna Msza Święta – po zakończeniu okresu Adwentu – jest ponownie sprawowana o godz. 8.00.

2. W środę będziemy przeżywać uroczystość Objawienia Pańskiego znaną w naszej tradycji Świętem Trzech Króli. Msze Święte w tym dniu będą sprawowane tak jak w każdą niedzielę. Podczas każdej Mszy Świętej poświęcimy specjalnie przygotowane zastawy zawierające kredę oraz kadzidło. Kredą oznaczamy drzwi naszych domów i mieszkań na znak, że przyjęliśmy Chrystusa, natomiast zapalone kadzidło jest znakiem naszej modlitwy, którą zanosimy w domu do Boga. Ofiary złożone za zestawy zawierające kredę i kadzidło są przeznaczone na cele misyjne. Ponadto poświęcimy wodę, którą będziemy mogli sami poświęcić nasze domy i mieszkania, dlatego przynieśmy także naczynia na wodę święconą.

3. Za tydzień będziemy przeżywać Niedzielę Chrztu Pańskiego.

4. Dziękujemy wszystkim, którzy wyrazili chęć odwiedzin kolędowych w tradycyjnej formie na początku roku (ta wizyta może się także odbyć po 17 stycznia, czyli po zakończeniu narodowej kwarantanny). Jeżeli są chętne kolejne osoby i rodziny, prosimy o zgłoszenia w zakrystii lub telefonicznie.

5. Z prasy katolickiej polecamy tygodnik NIEDZIELA, poruszający m.in. temat rodzicielskiego błogosławieństwa oraz opisujący postać św. Józefa, którego papież Franciszek ustanowił patronem rozpoczętego nowego roku.

6. W tym tygodniu - zarówno w dni powszednie, Święto Trzech Króli jak i w przyszłą niedzielę - są wolne intencje Mszy Świętych.

7. Dziękujemy za wspólne uwielbienie Boga w dzisiejszej liturgii oraz złożone ofiary. Jednocześnie składamy wszystkim wiernym serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa oraz głębokiej i ufnej wiary w lepszą przyszłość w Nowym Roku a szczególnie tym, którzy w najbliższych dniach obchodzą urodziny, imieniny lub różne rocznice wydarzeń rodzinnych.