Dziś jest wtorek, 11 maj 2021. Imieniny: Igi, Miry

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Bożego Miłosierdzia

Ogłoszenia duszpasterskie na 11 kwietnia 2021 r.
1. Przeżywamy Niedzielę Bożego Miłosierdzia, której ustanowienie było pragnieniem samego Jezusa, przekazanym św. s. Faustynie a wypełnione zostało przez św. Jana Pawła II w dniu kanonizacji s. Faustyny 30 kwietnia 2000 r.. Przypominamy, że w naszym kościele codziennie o godz. 15.00 modlimy się Koronką do Bożego Miłosierdzia, którą ofiarujemy od ub.r. w intencji o ustanie pandemii koronawirusa. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

2. Jutro przypada 40. rocznica święceń kapłańskich ks. kan. Mariana Szostaka. Pamiętajmy o poprzednim proboszczu w osobistych modlitwach. Msza Święta jubileuszowa będzie sprawowana w przyszłą niedzielę o godz. 11.00.

3. We wtorek o godz. 19.00 w kościele spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.

4. W środę o godz. 19.00 spotkanie młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

5. W czwartek po wieczornej Mszy Świętej spotkanie biblijne.

6. W piątek o godz. 16.00 i 17.00 spotkania dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.

7. Przyszła niedziela to w Kościele w Polsce Niedziela Biblijna a zarazem piąte Narodowe Czytanie Pisma Świętego.

8. Polecamy nowe wydania tygodników NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY. W tygodniku NIEDZIELA poczytamy m.in. o Bożym Miłosierdziu oraz o Janinie Lewandowskiej – jedynej kobiecie straconej w Katyniu, natomiast GOŚĆ NIEDZIELNY przybliża nam postać papieża BENEDYKTA XVI oraz zawiera bardzo ciekawy wywiad nt. Kościoła po pandemii oraz informacje o kulcie Najświętszego Serca Jezusowego a także sytuacji naszych rodaków na Białorusi. Dzieciom i młodzieży polecamy nowy numer miesięcznika MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY.

9. Dziękujemy za wspólne uwielbienie Boga w dzisiejszej liturgii oraz złożone ofiary.
Jednocześnie wszystkim wiernym składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa, pamiętając szczególnie o tych, którzy w tym tygodniu przeżywają swoje urodziny, imieniny lub rocznice wydarzeń rodzinnych.
10. Dzisiaj gościmy w naszej wspólnocie zespół wokalny „Ad Dei gloriam” czyli na chwałę Boga, który stanowią trzej młodzi wykonawcy z Mińska, którzy mają polskie korzenie i pochodzą z parafii salezjańskiej pw. św. Jana Chrzciciela w Mińsku. Po Mszy Świętej będzie można nabyć za dobrowolną ofiarą ich płytę z pieśniami religijnymi. Prosimy opiekunkę zespołu – mamę jednego z wykonawców o przybliżenie zespołu.