Dziś jest poniedziałek, 1 marzec 2021. Imieniny: Antoniego, Radosława

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Chrztu Pańskiego

Ogłoszenia duszpasterskie na 10 stycznia 2021 r.
1. Przeżywamy Niedzielę Chrztu Pańskiego, która kończy liturgiczne obchody okresu Bożego Narodzenia ale zgodnie z polską tradycją ten okres będziemy przeżywać do 2 lutego.

2. Dziękujemy wszystkim, którzy wyrazili chęć odwiedzin kolędowych i błogosławieństwo domu/mieszkania w tradycyjnej formie na początku roku. Jeżeli są chętne kolejne osoby i rodziny, prosimy o zgłoszenia w zakrystii lub telefonicznie (ta wizyta może się także odbyć po 17 stycznia).

3. Panu Piotrowi Kornatowskiego właścicielowi Zakładu Pogrzebowego ORION, dziękujemy za ufundowanie do naszej świątyni nowej stacji do denzyfekcji rąk. Bóg zapłać.

4. Informujemy, że została rozpisana na cały rok księga Intencji Mszy Świętych, dlatego można w zakrystii zarezerwować terminy Mszy Świętych związane z różnymi rocznicami wydarzeń rodzinnych jak np. rocznica ślubu, urodzin czy śmierci. Ponadto na ten tydzień oraz na przyszłą niedzielę są wolne intencje Mszy Świętych.

5. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Dzień Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce.

6. Polecamy do lektury prasę katolicką. Tygodnik NIEDZIELA podejmuje temat nawrócenia i historie przyjęcia chrztu świętego przez różne dorosłe osoby, natomiast GOŚĆ NIEDZIELNY przedstawia postać św. Józefa, którego papież Franciszek ustanowił patronem rozpoczętego nowego roku.

7. Dziękujemy za wspólne uwielbienie Boga w dzisiejszej liturgii oraz złożone ofiary. Jednocześnie składamy wszystkim wiernym serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa oraz głębokiej i ufnej wiary tym, którzy w najbliższych dniach obchodzą urodziny, imieniny lub różne rocznice wydarzeń rodzinnych.