Dziś jest wtorek, 11 maj 2021. Imieniny: Igi, Miry

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Palmową

Ogłoszenia duszpasterskie na 28 marca 2021 r.
1. Przeżywamy Niedzielę Palmową czyli Męki Pańskiej, wprowadzającą nas w największe tajemnice naszej wiary, które będziemy celebrować w ciągu najbliższego tygodnia.

2. W czwartek rozpoczynamy Święte Triduum Paschalne, które obejmuje w tym dniu wspomnienie ustanowienia sakramentów Eucharystii oraz kapłaństwa; piątek jest dniem śmierci Jezusa na krzyżu a sobota dniem czuwania przy Grobie Pańskim.

3. Liturgia w czwartek i piątek rozpocznie się o godz. 18.00, a wieczorna adoracja Najświętszego Sakramentu zarówno w czwartek, jak i w piątek, będzie trwała do północy. W piątek o godz. 15.00 odbędzie się nabożeństwo Drogi Krzyżowej oraz rozpoczniemy nowennę przed świętem Bożego Miłosierdzia. Pamiętajmy, że w tym dniu osoby w wieku 18-60 lat obowiązuje post ścisły czyli trzy posiłki w ciągu dnia, z których tylko jeden do syta, natomiast młodzież od 14 r. życia i osoby powyżej 60. r. życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych (zachęcamy, aby także młodsze dzieci uczyć tej praktyki).

4. W piątek i w sobotę o godz. 8.00 zapraszamy na liturgiczne modlitwy poranne Kościoła, które są znane jako Godzina Czytań i Ciemna Jutrznia (całość ok. 40 minut).

5. W piątek - z racji I piątku miesiąca - od 9.00 odbędą się odwiedziny chorych w ich domach.

6. Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny w sobotę od godz. 9.00 do 13.00 – co pół godziny (po ostatnim poświęceniu nastąpi sprzątanie kościoła i wznowienie adoracji o godz. 15.00, która potrwa do godz. 21.00).

7. Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego rozpoczniemy obchodami Wigilii Paschalnej w sobotę o godz. 21.00 (prosimy, aby przynieść świece na tę uroczystość oraz odpowiednio je zabezpieczyć przed wylaniem wosku). Msze Święte w niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego oraz drugi dzień świąt będą sprawowane tak jak w każdą niedzielę – wraz z dodatkową Mszą Świętą o godz. 15.00, którą sprawujemy do odwołania).

8. Na stoliku obok zakrystii są do nabycia świece wielkanocne a także są przygotowane „Torby Miłosierdzia”. Zachęcamy, aby je pobrać i ufundować dary dla osób i rodzin, które – w ramach akcji „Od parafian dla parafian” – chcielibyśmy wesprzeć w przygotowaniach na święta. „Torby Miłosierdzia” lub po prostu inne własne torby
z produktami spożywczymi i środkami chemicznymi można składać w kościele do jutra, przed poranną lub wieczorną Mszą Świętą.

9. Oprócz świec, na stoliku znajdują się książki pt. „Chodzi mi o życie”, które są wywiadem z ks. Tomaszem Kancelarczykiem – twórcą Fundacji Małych Stópek oraz organizatorem największego w Polsce „Marszu dla życia”. Książki można wziąć bezpłatnie ale prosilibyśmy, aby swoją ofiarą wesprzeć fundację, która obecnie prowadzi prace remontowe Domu Samotnej Matki w Poczerninie. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Książka jest bardzo ciekawą pozycją ukazującą wartość i konieczność obrony każdego ludzkiego życia, szczególnie w obliczu ostatnich postulatów aborcyjnych, które jakże często przewijają się w debacie publicznej i są także popierane przez wielu katolików.

10. Dziękujemy wszystkim, którzy w miniony czwartek podjęli Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Niech ta modlitwa będzie wyrazem naszej wdzięczności za dar każdego życia.

11. Dziękujemy pani Renacie Cegielskiej za pomysł i pomoc w zorganizowaniu badań mammograficznych, w których wzięło udział 86 osób. Jeśli ktoś z parafian ma jakieś pomysły oraz inicjatywy, które moglibyśmy wspólnie zorganizować, to serdecznie prosimy o informacje.

12. Dzisiaj ostatnie nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15.

13. Także dzisiaj gościmy w naszej wspólnocie Romana Kempińskiego publikującego jako Romcio Tomcio – autora książek, napisanych w formie rymowanek biblijnych dla dzieci. Po Mszy Świętej będzie można zakupić jego książki wraz z rymowaną dedykacją.

14. Polecamy nowe wydania tygodników NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY. Przy wyjściu
z kościoła znajdują się zeszyty opisujące i wyjaśniające Triduum Paschalne oraz broszury związane z Duchową Adopcją Dziecka Poczętego a także nowy numer miesięcznika „Dobre Nowiny”. Wszystkie te czasopisma znajdujące się w kruchcie są bezpłatne, dlatego prosimy aby je pobrać i przeczytać w ramach duchowej lektury, aby głębiej przeżyć ten czas, który jest przed nami.

15. W związku z wprowadzonymi nowymi obostrzeniami, prosimy aby je zachowywać i jeśli zajdzie taka potrzeba, uczestniczyć w liturgii na zewnątrz kościoła, zachowując dystans.

16. Dziękujemy za wspólne uwielbienie Boga w dzisiejszej liturgii oraz złożone ofiary.
Jednocześnie wszystkim wiernym składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa, pamiętając o tych, którzy w tym tygodniu przeżywają swoje urodziny, imieniny lub rocznice wydarzeń rodzinnych.

17. W minionym tygodniu odeszła do wieczności +Kazimiera Mierniewska (zam. przy ul. Goleniowskiej). W jej intencji oraz za Zmarłych z naszych rodzin pomódlmy się wspólnie: Wieczny odpoczynek…