Dziś jest poniedziałek, 1 marzec 2021. Imieniny: Antoniego, Radosława

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Świetej Rodziny

Ogłoszenia duszpasterskie na 27.12.2020 r.
1. Przeżywamy Niedzielę Świętej Rodziny. Pamiętajmy o modlitwie za nasze rodziny oraz trosce o wychowanie młodego pokolenia w szacunku do małżeństwa i rodziny a rodzinne przeżywanie rocznic małżeńskich niech będzie umocnieniem w miłości i łasce Bożej.

2. Od jutra wracamy do sprawowania Mszy Świętej w dni powszednie o godz. 8.00, a w liturgii Kościoła obchodzimy jutro święto Świętych Młodzianków, tj. dzieci zamordowanych z rozkazu Heroda, natomiast w sobotę wsp. św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu.

3. Dobiega końca rok kalendarzowy. W czwartek o godz. 15.00 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu, natomiast o godz. 16.00 będzie sprawowana Msza Święta na zakończenie mijającego roku (nie będzie wtedy Mszy Świętej o godz. 18.00).

4. W piątek czyli pierwszy dzień Nowego Roku, obchodzimy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Święte będą sprawowane tak jak w każdą niedzielę wraz z Mszą Świętą o godz. 15.00, którą będziemy sprawować przynajmniej do 17 stycznia włącznie w każdą niedzielę i święta.

5. W sobotę o godz. 8.00 Msza Święta w intencji wspólnoty Żywego Różańca, natomiast z racji narodowej kwarantanny nie będzie w styczniu odwiedzin chorych.

6. Przypominamy, że z racji pandemii koronawirusa, kolęda w dotychczasowej formie zostaje odwołana a czas spotkań duszpasterskich z wiernymi odłożony na czas po zakończeniu pandemii. Niemniej jednak, jeśli ktoś wyrazi takie pragnienie, aby spotkać się w tradycyjnej formie na początku nowego roku i przy zachowaniu obowiązujących zasad epidemicznych, wtedy takie spotkanie może się odbyć jedynie na indywidualne zgłoszenia, które przyjmujemy w zakrystii lub telefonicznie.

7. Dzieciom i młodzieży polecamy nowy numer miesięcznika MAŁY GOSĆ NIEDZIELNY.

8. Dziękujemy za wspólne uwielbienie Boga w dzisiejszej liturgii oraz złożone ofiary.
Jednocześnie składamy wszystkim wiernym serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa oraz głębokiej i ufnej wiary w lepszą przyszłość w Nowym Roku a szczególnie tym, którzy w najbliższych dniach obchodzą urodziny, imieniny lub różne rocznice wydarzeń rodzinnych.