Dziś jest czwartek, 3 grudzień 2020. Imieniny: Franciszka, Ksawerego

Ogłoszenia duszpasterskie na urocz. Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

Ogłoszenia duszpasterskie na 22 listopada 2020 r.
1. Dzisiejsza niedziela kończy rok liturgiczny w Kościele. Za tydzień rozpoczniemy ADWENT – czas przygotowujący nas na obchody świąt Bożego Narodzenia i powtórne przyjście Jezusa Chrystusa w chwale. W tym dniu poświęcimy opłatki na stół wigilijny.

2. Do najbliższej soboty włącznie codziennie kwadrans przed wieczorną Mszą Świętą modlimy się za Zmarłych poleconych w WYPOMINKACH.

3. Do końca listopada w niedziele sprawowana jest dodatkowa Msza Święta o godz. 15.00 (prawdopodobnie przedłużymy ten okres na dalszy czas).

4. W liturgii Kościoła obchodzimy we wtorek – wsp. św. Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy – męczenników wietnamskich z I poł. XIX w.

5. Zachęcamy do nabycia nowych numerów tygodników: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”, które podejmują aktualne tematy z życia naszej Ojczyzny i Kościoła, m.in. dotyczące raportu poświęconemu osobie kard. McCarricka, który to raport próbuje być instrumentalnie wykorzystany przez niektóre media do oskarżeń wobec św. Jana Pawła II. Dzieciom i młodzieży polecamy nowy numer MAŁEGO GOŚCIA NIEDZIELNEGO.

6. W zakrystii można nabyć kalendarze ścienne na przyszły rok, z wyjątkowymi zdjęciami św. Jana Pawła II i Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego, które mogą być ciekawym prezentem z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Na stoliku przy wyjściu z kościoła możemy obejrzeć taki kalendarz, którego cena wynosi 20 zł.. Jest to cena promocyjna dla parafii a ponadto są przewidziane rabaty przy zakupie większej ilości.

7. Dziękujemy wszystkim, którzy włączają się w zaopatrzenie JADŁODZIELNI. Jednocześnie na prośbę naszej parafianki, która zainteresowała się sytuacją chorych osób w szpitalu przy ul. Arkońskiej, chcielibyśmy wesprzeć chorych, którzy tam są leczeni na koronawirusa. Trafiają tam osoby z całego województwa i często są pozostawione same sobie, ponieważ rodzina zazwyczaj przebywa wtedy na kwarantannie. Potrzebne są artykuły toaletowe tj. chusteczki nawilżane, woda butelkowana (koniecznie w małych butelkach), pomadki nawilżające; balsamy antyalergiczne, szczoteczki do zębów, grzebienie, dezodoranty, klapki gumowe, soki, kawa, herbata. Artykuły można przynosić do kościoła przed poranną lub wieczorną Mszą Świętą (po wejściu, po prawej stronie będzie przygotowane miejsce) lub zostawić w sklepie spożywczym przy ul. Szybowcowej (na wysokości ul. Jugosłowiańskiej) lub w aptece przy BIEDRONCE – przy ul, Goleniowskiej). Za wszelkie zaangażowanie składamy serdeczne BÓG ZAPŁAĆ.

8. W najbliższym tygodniu tj. od piątku do poniedziałku 30 listopada, przy wjeździe na teren kościoła od strony ul. Czarnogórskiej (obok kontenera CARITAS przeznaczonego na ubrania), będzie ustawiony kontener na makulaturę. Jest to akcja pn. „Makulatura na misje”, gdzie dochód z zebranej makulatury zostaje przeznaczony na cele misyjne. Zachęcamy do zaangażowania w tę akcję, która będzie powtarzana co miesiąc, tj. w ostatni weekend miesiąca.

9. Dziękujemy za wspólne uwielbienie Boga w dzisiejszej liturgii oraz złożone ofiary.
Jednocześnie składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa oraz opieki Wszystkich Świętych tym, którzy obchodzą urodziny, imieniny lub różne rocznice wydarzeń rodzinnych.

10. We wtorek przypada 18. rocznica sakry biskupiej naszego pasterza ks. abpa Andrzeja Dzięgi, dlatego pamiętajmy nieustannie o modlitwie za naszego pasterza i teraz również pomódlmy się w Jego intencji, zawierzając Jego życie i posługę opiece św. Michała Archanioła: Święty Michale Archaniele…