Dziś jest czwartek, 15 kwiecień 2021. Imieniny: Anastazji, Wacława

Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Trójcy Przenajświętszej 2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na 7 czerwca 2020 r.

1. Dziś przeżywamy uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Niech miłość osób zjednoczonych w Trójcy Świętej, będzie wzorem do budowania naszych codziennych relacji w domu, w rodzinie, miejscu pracy i wszędzie gdzie nas Bóg posyła. Po mszy świętej o godz. 12.30 nastąpi poświęcenie motocykli i przejazd uczestników do Pustkowa k/Pobierowa, gdzie znajduje się sanktuarium „Sursum corda” zawierające replikę krzyża z Giewontu.

2. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe codziennie o godz., 17.30 podczas których wsłuchujemy się w rozważania poświęcone „Eucharystii, jako darze Serca Bożego”.

3. Od 30 maja został zniesiony limit osób znajdujących się w kościele, ale pamiętajmy, że nadal należy mieć zakryte usta i nos. Z tej racji jest możliwe przeprowadzenie procesji w „Boże Ciało” natomiast należy mieć zakryte usta i nos lub zachować 2m odstępu.

4. W czwartek 11 czerwca będziemy przeżywali uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Msze Święte będą sprawowane o godz. 8.00, 10.00 i 18.00. Po mszy świętej o godz. 10.00 odbędzie się procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Jest to dzień, w którym obowiązuje nas uczestnictwo we mszy świętej. Nabożeństwo czerwcowe do Serca Pana Jezusa będzie sprawowane w tym dniu na zakończenie procesji.

5. Bardzo prosimy o przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało:

I OŁTARZ: róg ul. Jugosłowiańskiej i Chorwackiej – mieszkańcy tych ulic.
II OŁTARZ: skrzyżowanie ul. Chorwackiej i Węgierskiej – rodzice dzieci I komunijnych.
III OŁTARZ: skrzyżowanie ul. Rumuńskiej i Toruńskiej – mieszkańcy tych ulic.
IV OŁTARZ: plac kościoła – wspólnota Żywego Różańca.

Bardzo prosimy, aby na ulicach, którymi przejdzie procesja właściciele samochodów byli tak uprzejmi i na czas procesji nie parkowali pojazdów, tj. od godz. 10.30 do 12.30. Prosimy również rodziców o przygotowanie dziewczynek do sypania kwiatów podczas procesji. Bardzo prosimy także o eucharystyczny wystrój naszych domów nie tylko na czwartek ale przez cały czas oktawy Bożego Ciała.

6. W czwartek przypada także 33 rocznica wizyty św. Jana Pawła II w Szczecinie oraz 43 r. święceń kapłańskich ks. abpa Andrzeja Dzięgi, o którym pamiętajmy w naszej modlitwie.

7. Na dzisiejszy dzień była zaplanowana beatyfikacja Sługi Bożego Stefana kard. Wyszyńskiego, jednak z powodu epidemii koronawirusa została przesunięta na późniejszy termin. Z tej racji chcemy przybliżyć postać Prymasa Tysiąclecia i polecić do zakupienia książki, które znajdują się na stoliku przy z tyłu kościoła tj. „Wszystko o Prymasie Tysiąclecia” w cenie 15 zł. oraz „Święty Prymas” w cenie 30 zł.

8. Zachęcamy do nabycia nowych numerów prasy katolickiej tj. tygodników: „Niedziela” (6 zł.) i „Gość Niedzielny” (6 zł.). W dzisiejszym wydaniu „Gościa Niedzielnego” rozmowa z przewodniczącym Episkopatu Polski abp. Stanisławem Gądeckim na temat perspektywy pogłębienia wiary w dobie pandemii, natomiast w „Niedzieli” dowiemy się o Maryjnej drodze kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz o przypadającej 33. rocznicy obecności św. Jana Pawła II w Szczecinie.

9. Maturzystów zapraszamy na mszę świętą w ich intnecji we wtorek o godz. 18.00, z prośbą o Boże błogosławieństwo i światło Ducha Świętego na czas egzaminów.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:

w poniedziałek: wspomnienie, św. Jadwigi Królowej,

w sobotę: wspomnienie, św. Antoniego z Padwy – kapłana i doktora Kościoła.

10. Dziękujemy za wspólne uwielbienie Boga w dzisiejszej liturgii oraz złożone ofiary. Jednocześnie składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa oraz opieki Świętej Rodziny tym, którzy obchodzą urodziny, imieniny lub różne rocznice wydarzeń rodzinnych.