Dziś jest czwartek, 15 kwiecień 2021. Imieniny: Anastazji, Wacława

Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na 31 maja 2020 r.

1. Dziś przeżywamy uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny w roku liturgicznym a zarazem przypominam nam początek powstania Kościoła. Jednocześnie dzisiaj w naszej wspólnocie parafialnej przypada uroczystość odpustowa Nawiedzenia NMP. Msza św. w intencji parafian o godz. 11.00. Natomiast jutro przeżywamy uroczystość NMP Matki Kościoła – głównej patronki naszej archidiecezji. Kończąc dzisiaj okres wielkanocny, zachęcamy aby zakupić świece Caritas, które znajdują się na stoliku przy wyjściu z kościoła.

2. Od jutra codziennie o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, podczas których będziemy się wsłuchiwać w rozważania poświęcone „Eucharystii, jako darze Serca Bożego”. Także od jutra rozpoczną się w naszej wspólnocie parafialnej uroczystości I Komunii Świętej w gronie rodzinnym. Dziękujemy rodzicom, którzy zdecydowali się, aby w tej formie przeżyć tę uroczystość.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek od godz. 8.45 odwiedzimy starszych i chorych z posługą sakramentalną. Zmiana tajemnic Żywego Różańca oraz wspólny różaniec w sobotę po mszy świętej o godz. 8.00.

4. Od wczoraj został zniesiony limit osób znajdujących się w kościele, ale pamiętajmy, że nadal należy mieć zakryte usta i nos.

5. Biuro parafialne ponownie czynne w czwartki od godz. 16.00 do 17.30 i w soboty od godz. 9.00 do 10.00.

6. Zachęcamy do nabycia nowych numerów prasy katolickiej tj. tygodników: „Niedziela” (6 zł.) i „Gość Niedzielny” (6 zł.) oraz miesięcznika dla dzieci i młodzieży „Mały Gość Niedzielny” (5 zł.). W dzisiejszym wydaniu „Gościa Niedzielnego” poczytamy o tym, że młody wiek nie jest przeszkodą do świętości, a zwykła rodzina może być dla dzieci drogą do nieba, natomiast w „Niedzieli” dowiemy się, „Kto dziś idzie za Jezusem”? czyli pytania o powołanie oraz jak zrozumieć dary Ducha Świętego. Z kolei na stoliku przy wyjściu z kościoła znajdują się bezpłatne egzemplarze czasopisma „Dobre Nowiny”, które polecamy osobistej lekturze.

7. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:

w środę: wspomnienie, św. Karola Lwangi i Towarzyszy – męczenników,
w czwartek: święto, Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Pamiętajmy w modlitwie o kapłanach i prośmy o dobre i liczne powołania kapłańskie,
w piątek: wspomnienie, św. Bonifacego – biskupa i męczennika.

W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Po mszy świętej o godz. 12.30 nastąpi poświęcenie motocykli i przejazd uczestników do Pustowa k/Pobierowa, gdzie znajduje się sanktuarium „Sur sum corda” zawierające replikę krzyża z Giewontu.

8. Dziękujemy za wspólne uwielbienie Boga w dzisiejszej liturgii oraz za składane ofiary. Jednocześnie składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa oraz opieki Świętej Rodziny tym, którzy obchodzą urodziny, imieniny lub różne rocznice wydarzeń rodzinnych.

Komunikat Kurii

Zapraszamy członków wspólnot, grup modlitewnych i ruchów kościelnych na Archidiecezjalny Dzień Jedności przeżywany w naszej Archidiecezji w Uroczystość NMP Matki Kościoła, tj. w poniedziałek 1 czerwca br. o godz. 18.00 w Bazylice Archikatedralnej. Rozpoczęcie mszą świętą, później modlitwa różańcowa i Apel Maryjny.