Dziś jest wtorek, 11 maj 2021. Imieniny: Igi, Miry

Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedzielę Wielkanocną

Ogłoszenia duszpasterskie na 2 maja 2021 r.
1. Wczoraj rozpoczęliśmy miesiąc maj, poświęcony w sposób szczególny Matce Bożej poprzez nabożeństwa majowe, podczas których wsłuchujemy się w nauczanie Sługi Bożego Stefana kard. Wyszyńskiego, którego beatyfikacja odbędzie się 12 września br. w Warszawie. Dla dzieci są przygotowane specjalne wyklejanki na nabożeństwa. Nabożeństwa majowe odprawiane są codziennie o godz. 17.30. Papież Franciszek wezwał wszystkich wiernych do modlitwy i duchowej łączności w miesiącu maju w intencji ustania pandemii koronawirusa. Odbywa się ona codziennie w różnych sanktuariach świata. Szczegółowy plan miejsc modlitwy oraz intencji na poszczególne dni znajduje się w gablocie.

2. Dzisiaj przeżywamy Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej. Pamiętajmy o szacunku do naszych barw narodowych i bądźmy dumni z jej historii a zarazem starajmy się tworzyć jej chrześcijański charakter, aby każdy mógł w niej czuć się jak we własnym domu ojczystym.

3. Jutro będziemy przeżywać uroczystość NMP Królowej Polski. Choć nie jest wymagane
w tym dniu uczestnictwo we Mszy Świętej, to niech nie zabraknie w naszych sercach miłości do Jezusa i Maryi oraz naszej ziemskiej Ojczyzny oraz modlitwy o jej pomyślność i pokój. Msze Święte będą jutro sprawowane o godz. 8.00; 9.30; 11.00 i 18.00. Msza Święta o godz. 9.30 będzie sprawowana w int. niedawno zmarłego +ks. prał. Zygmunta Kraszewskiego, który pochodził z ul. Czarnogórskiej. Ponadto w liturgii Kościoła w tym tygodniu będziemy przeżywać: we wtorek wsp. św. Floriana; w czwartek święto św. Filipa i Jakuba a w sobotę uroczystość św. Stanisława bpa i m. – głównego Patrona Polski.

4. W tym tygodniu będziemy przeżywać I piątek miesiąca, dlatego też w najbliższy piątek odbędą się odwiedziny z Najświętszym Sakramentem chorych w ich domach.

5. Polecamy nowe wydania tygodników NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY. W tygodniku NIEDZIELA poczytamy m.in. o Gwardii Szwajcarskiej oraz o III Powstaniu Śląskim, natomiast GOŚĆ NIEDZIELNY pyta, co w zamian za dotacje z Unii Europejskiej oraz artykuł o kapłanach z „Titanica”. Zachęcamy do lektury.

6. Dziękujemy za wspólne uwielbienie Boga w dzisiejszej liturgii oraz złożone ofiary.
Jednocześnie wszystkim wiernym składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa oraz opieki Maryi, pamiętając szczególnie o tych, którzy w tym tygodniu przeżywają swoje urodziny, imieniny lub rocznice wydarzeń rodzinnych.

7. W minionym tygodniu zakończył swoje ziemskie pielgrzymowanie: +Jan Ziemiński,
z ul. Chorwackiej, którego pogrzeb odbędzie się w środę o godz. 13.00. Polecajmy +Jana oraz zmarłego we wtorek +ks. bpa Jana Gałeckiego, którego pogrzeb odbył się wczoraj a także naszych bliskich Zmarłych miłosiernemu Bogu: Wieczny odpoczynek….