Dziś jest wtorek, 11 maj 2021. Imieniny: Igi, Miry

Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedzielę Wielkiego Postu

Ogłoszenia duszpasterskie na 21 marca 2021 r.
1. Przeżywamy V Niedzielę Wielkiego Postu, która wprowadza nas w bezpośrednie przygotowanie do przeżycia Wielkiego Tygodnia a zasłonięty krzyż wskazuje na tajemnicę uniżenia Jezusa Chrystusa.

2. Za tydzień Niedziela Palmowa. Podczas każdej Mszy Świętej odbędzie się poświęcenie palm. Będą do nabycia palmy przygotowane przez wspólnotę Żywego Różańca.

3. Na stoliku obok zakrystii są do nabycia baranki i świece wielkanocne a także są przygotowane „Torby Miłosierdzia”. Zachęcamy, aby je pobrać i ufundować dary dla osób i rodzin, które – w ramach akcji „Od parafian dla parafian” – chcielibyśmy wesprzeć w przygotowaniach na święta. „Torby Miłosierdzia” lub po prostu inne własne torby
z produktami spożywczymi i środkami chemicznymi można składać w kościele w ciągu całego tygodnia przed każdą Mszą Świętą.

4. Oprócz świec, na stoliku znajdują się książki pt. „Chodzi mi o życie”, które są wywiadem z ks. Tomaszem Kancelarczykiem – twórcą Fundacji Małych Stópek oraz organizatorem największego w Polsce „Marszu dla życia”. Książki można wziąć bezpłatnie ale prosilibyśmy, aby swoją ofiarą wesprzeć fundację, która obecnie prowadzi prace remontowe Domu Samotnej Matki w Poczerninie. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Książka jest bardzo ciekawą pozycją ukazującą wartość i konieczność obrony każdego ludzkiego życia, szczególnie w obliczu ostatnich postulatów aborcyjnych, które jakże często przewijają się w debacie publicznej i są także popierane przez wielu katolików.

5. W czwartek będziemy przeżywać uroczystość Zwiastowania Pańskiego, która jest zarazem Dniem Świętości Życia. Zachęcamy do podjęcia w tym dniu Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, która polega na na 9-cio miesięcznej modlitwie w intencji dziecka, którego życie jest zagrożone. Szczegółowe informacje o duchowej adopcji oraz problematyce ochrony życia poczętego znajdziemy w broszurach znajdujących się w kruchcie kościoła. Prosimy, aby wychodząc zabrać je do osobistej lektury. Przyrzeczenie duchowej adopcji można będzie złożyć w czwartek podczas Mszy Świętej zarówno rano, jak i wieczorem.

6. Wszystkich chętnych zapraszamy na spotkania biblijne w czwartek po wieczornej Mszy Św.

7. Spotkania dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej w piątek o 16.00 i 17.00 a młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania w środę o 19.00.

8. Przypominamy o nabożeństwach wielkopostnych tj. Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.30 dla dzieci oraz o godz. 18.30 dla młodzieży i dorosłych. Po nabożeństwie w piątek modlitewna adoracja ze śpiewem, natomiast Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17.15.

9. W dniach 26 – 27 marca (piątek i sobota), w specjalnym autokarze na parkingu przed kościołem odbędą się badania mammograficzne. Są one bezpłatne dla kobiet w wieku 50 – 69 lat, natomiast dla pozostałych kosztują 130 zł. Aby wziąć udział w badaniu należy zarejestrować się telefonicznie lub poprzez internet. Informacje o badaniu znajdują się na stoliku przy wyjściu z kościoła. Prosimy o pobranie kartek z informacjami. Można zachęcić inne znajome osoby. Miejsce zamieszkania nie ma tutaj znaczenia.

10. Polecamy nowe wydania tygodników NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY a panom wydanie specjalne GOŚCIA NIEDZIELNEGO poświęcone osobie św. Józefa (9 zł.)

11. Dziękujemy za wspólne uwielbienie Boga w dzisiejszej liturgii oraz złożone ofiary. Jednocześnie wszystkim wiernym składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa, pamiętając o tych, którzy w tym tygodniu przeżywają swoje urodziny, imieniny lub rocznice wydarzeń rodzinnych; szczególnie pamiętajmy o modlitwie w int. ks. proboszcza, który
w czwartek obchodzi swoje imieniny.