Dziś jest poniedziałek, 1 marzec 2021. Imieniny: Antoniego, Radosława

Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedzielę Zwykłą

Ogłoszenia duszpasterskie na 7 lutego 2021 r.
1. W środę o godz. 19.00 spotkanie z rodzicami dzieci I – Komunijnych, natomiast spotkania dzieci w piątek o godz. 16.00 – kl. A, i o godz. 17.00 – kl. B.

2. W czwartek będziemy obchodzić wsp. Matki Bożej z Lourdes a zarazem XXIX Światowy Dzień Chorego. W związku z tym zapraszamy osoby chore do udziału we Mszy Świętej połączonej z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych w czwartek o godz. 18.00. Prosimy, aby umożliwić chorym a dziś często osamotnionym udział w tej Eucharystii. Jednocześnie pamiętajmy, że jest to sakrament przeznaczony dla osób chorych, który możemy wielokrotnie przyjmować i należy go odróżnić od posługi tzw. wiatyku czyli udzielenia Komunii Świętej i zazwyczaj namaszczenia oraz rozgrzeszenia generalnego osobom, których życie zbliża się do kresu. Dlatego nigdy nie zwlekajmy z jego udzieleniem do ostatnich chwil ludzkiego życia, ponieważ zarówno namaszczenie chorych, a tym bardziej wiatyk wymagają aby osoba świadomie przyjęła te sakramenty, które później można też powtórzyć, bo często jest tak, że ludzie wracają do sił.

3. Przypominamy, że nadal odprawiamy w niedziele dodatkową Mszę Świętą o godz. 15.00.

4. Przy wjeździe na teren kościoła od strony ul. Czarnogórskiej znajduje się kontener na makulaturę, z której zebrane środki są przeznaczone na cele misyjne. Kontener pozostanie na stałe. Pamiętajmy jedynie o tym, aby wrzucać rzeczy maksymalnie złożone, tak aby zajmowały jak najmniej miejsca. Pamiętajmy też o „Jadłodzielni” i starajmy się wspierać produktami spożywczymi osoby bardziej od nas potrzebujące pomocy.

5. Polecamy prasę katolicką, tj, nowe wydania tygodników NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY. Tygodnik NIEDZIELA pisze o bliskości w czasach izolacji oraz zawiera wywiad z naszym parafianinem nt. zadań Wojsk Obrony Terytorialnej, natomiast GOŚĆ NIEDZIELNY podejmuje temat zakończenia ludzkiego życiu w kontekście śmierci naszego rodaka na Wyspach Brytyjskich. Zachęcamy do lektury.

6. Dziękujemy za wspólne uwielbienie Boga w dzisiejszej liturgii oraz złożone ofiary.
Jednocześnie wszystkim wiernym składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa oraz opieki Maryi, pamiętając szczególnie o tych, którzy w najbliższych dniach będą przeżywać urodziny, imieniny lub różne rocznice wydarzeń rodzinnych.

7. W związku z ogłoszonym przez papieża Franciszka „Rokiem Św. Józefa”, po modlitwie do św. Michała Archanioła będziemy dodawać wezwanie: św. Józefie – módl się za nami. Jednocześnie zachęcamy w ramach np. przygotowania lub dziękczynienia po Mszy Świętej do modlitwy „Litanią do św. Józefa” oraz specjalną modlitwą do św. Józefa, które znajdziemy na końcu naszych śpiewników.