Dziś jest poniedziałek, 1 marzec 2021. Imieniny: Antoniego, Radosława

Ogłoszenia duszpasterskie na VI Niedzielę Zwykłą

Ogłoszenia duszpasterskie na 14 lutego 2021 r.
1. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w miniony czwartek we Mszy Świętej z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych. Niech ten dar będzie zbawiennym uzdrowieniem dla ciała i duszy.

2. W najbliższą środę rozpoczynamy Wielki Post. W tym dniu poprzez obrzęd posypania głów popiołem wyrazimy skruchę za nasze grzechy oraz pragnienie nawrócenia. Msze święte w Środę Popielcową będą sprawowane tak jak w każdy dzień tj. o godz. 8.00 i 18.00 oraz dodatkowo o godz. 16.30 (szczególnie dla dzieci i młodzieży) i 19.30 (dla osób pracujących do późniejszych godzin). Pamiętajmy, że w tym dniu obowiązuje nas post ścisły a więc powstrzymanie się od pokarmów mięsnych oraz trzy posiłki, z czego tylko jeden do syta), natomiast przez cały okres Wielkiego Postu obowiązuje nas powstrzymanie się od udziału w zabawach.

3. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej będzie sprawowane w piątki o godz. 18.30, natomiast w niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.15 będą sprawowane Gorzkie Żale. Pamiętajmy, aby uczynić sobie postanowienia wielkopostne – szczególnie w sferze duchowej, które pozwolą nam rozwinąć i pogłębić nasze życie wiary. Rekolekcje wielkopostne rozpoczniemy w niedzielę 7 marca.

4. Polecamy prasę katolicką, tj, nowe wydania tygodników NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY. Tygodnik NIEDZIELA ukazuje wpływ 12 kroków Anonimowych Alkoholików do powrotu do trzeźwości oraz ukazuje Wielki Post w praktyce, natomiast GOŚĆ NIEDZIELNY również podejmuje temat praktyk wielkopostnych oraz informuje czy są hospicja perinatalne (ostatnio widzimy w naszym mieście sporo banerów o nich informujących).

5. Dziękujemy za wspólne uwielbienie Boga w dzisiejszej liturgii oraz złożone ofiary.
Jednocześnie wszystkim wiernym składamy serdeczne życzenia obfitości darów Bożych oraz opieki Maryi i św. Józefa na czas Wielkiego Postu, pamiętając szczególnie o tych, którzy w tym tygodniu przeżywają swoje urodziny, imieniny lub rocznice wydarzeń rodzinnych.

6. Dzisiaj przypada liturgiczne wspomnienie św. Cyryla i Metodego i jest to dzień szczególnej modlitwy za narody słowiańskie, dlatego na zakończenie pomódlmy się zawierzając nas samych, naszą archidiecezję, abpa Andrzeja, Kościół w Polsce i wszystkie narody słowiańskie opiece św. Michała Archanioła: Święty Michale Archaniele….

W miniony piątek odbył się pogrzeb + Nadieżdy Sekreckiej z ul. Goleniowskiej; jutro będzie pogrzeb + Stanisława Woźniaka z ul. Węgierskiej, natomiast we wtorek odbędzie się pogrzeb + Henryka Herudzińskiego z ul. Goplańskiej. Polecajmy tych zmarłych oraz zmarłych z naszych rodzin miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…